ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) atkal pārcēlusi tās jaunā teleskopa nogādāšanu kosmosā, kuru sākotnēji bija paredzēts nogādāt izplatījumā šā gada oktobrī.

Džeimsa Veba kosmosa teleskopa starta datums jau tika pārcelts uz 2020.gada maiju, bet tagad par jauno starta datumu noteikts 2021.gada 30.marts, paziņoja NASA.

NASA paziņoja, ka neatkarīga kontroles komisija secinājusi, ka

teleskopa nogādāšanas grafiku aizkavējuši tehniski jautājumi, ieskaitot cilvēku kļūdas.

Ņemot vērā teleskopa «ārkārtējo zinātnisko potenciālu» un tā lomu ASV vadošo pozīciju saglabāšanā astronomijā un astrofizikā, kontroles komisija ir vienisprātis, ka darbs pie tā ir jāturpina, paziņoja komisijas priekšsēdētājs Toms Jangs.

Jaunais teleskops aizstās Habla kosmosa teleskopu un būs aptuveni 100 reizes par to jutīgāks, lai sniegtu ieskatu astronautiem par pirmajām galaktikām, kas izveidojās agrīnajā Visumā.

Teleskops svērs 6100 kilogramus un tā spoguļa diametrs būs 6,5 metri - trīs reizes lielāks nekā Habla teleskopam. Uz tā atradīsies četri instrumenti, ieskaitot kameras un spektrometrus, kas var uztvert ārkārtīgi vājus signālus.

Projekts tiek īstenots kopīgi ar Eiropas un Kanādas kosmosa aģentūrām, taču tas pievērsis likumdevēju uzmanību ar pieaugošajām izmaksām. Sākotnēji tika rēķināts, ka tā budžets būs 3,5 miljardi dolāru, taču tagad NASA lēš, ka projekta izmaksas sasniegs 9,66 miljardus dolāru.