Lai arī brilles nēsājošo cilvēku uzskatīšana par gudrākiem nekā citi varētu šķist gadsimtu laikā izveidojusies klišeja, tomēr pētnieki pierādījuši, ka vājredzīgie cilvēki patiesi ir inteliģentāki nekā tie, kuri brilles nenēsā.

Kā rakstīts pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Nature Communications», Edinburgas Universitātes zinātnieki to secināja, izanalizējuši datus, kas iegūti no 44480 cilvēkiem. Rezultātā atklājās, ka tiem cilvēkiem, kuriem ir augstāks intelekta līmenis, 30 procentos gadījumu ir gēns, kas atbild par vājredzību.

Pētnieki izanalizēja 148 genomu reģionus, kas saistīti ar labākām kognitīvajām funkcijām. Viņi paziņoja, ka iegūtie rezultāti palīdzēs labāk saprast, kā un kāpēc norisinās kognitīvās funkcijas degradācija vecuma vai slimību dēļ.

Neskatoties uz veikto pētījumu, pagaidām vēl nav iespējams pateikt, kāpēc rodas saistība starp cilvēka intelekta līmeni un sliktu redzi.

«Šā pētījuma ietvaros tika identificētas vairākas ģenētiskas īpašības, kas saistītas ar cilvēka spriešanas spējām,» komentēja ārsts Geils Deivijs (Gail Davies).