Kalifornijas pētnieki tic, ka pretsāpju līdzekļi var dziedēt ne vien sāpošu galvu, bet arī salauztu sirdi. Tiesa, vīriešiem šāda laime «nespīd», jo dziedējošais efekts iedarbojas tikai uz dāmu sirdīm.

Lai arī tas izklausās visai neticami, šai hipotēzei pamatā ir vesels pētījums. Tas publicēts zinātniskajā žurnālā «Policy Insights from the Behavioural and Brain Sciences» un pierāda, ka pastāv saikne starp sievietes emocionālo stāvokli un ibuprofēna lietošanu, proti, ibuprofēns var palīdzēt sievietei vieglāk tikt pāri sirdsēstiem.

Pētījuma praktiskajā daļā tika pieaicināti brīvprātīgie eksperimenta dalībnieki, kuriem savā starpā bija jāspēlē kaut kas līdzīgs bumbas ķeršanas un mešanas spēlei, kad katrs no dalībniekiem kādā brīdī tiek «apdalīts» un ignorēts. Izrādījās, ka tās sievietes, kuras iepriekš lietoja ibuprofēnu, bija vienaldzīgākas pret nekrietno nodevību nekā tās, kuras zāles nelietoja.

Pētnieki lēš, ka attiecīgais medikaments notrulina sieviešu jūtas, savukārt vīriešiem gluži pretēji – neļauj apspiest kādas daiļavas izraisītas briestošās sāpes.

Šis pētījums atsaucas arī uz citos zinātniskajos darbos paustajiem atzinumiem, piemēram, ka cilvēki, kuri dzer paracetamolu, vienaldzīgāk reaģē uz baisām fotogrāfijām un citu cilvēku ciešanām, vai to, ka ar pretsāpju līdzekļiem var dziedēt pat depresiju.

Par laimi, vairāki eksperti jau brīdinājuši cilvēkus, ka emocionālas sāpes ir pavisam dabiska un pat nepieciešama reakcija uz attiecīgiem notikumiem. Tāpēc jebkādi centieni ķīmiski dziedēt skumjas nav ieteicami, ja vien to nav parakstījis ārsts.