Jaunā pētījumā noskaidrots, ka dažas glāzes vīna dienā ne vien apskaidro, bet arī iztīra prātu no visa liekā, novēršot vecuma vājprāta risku. Zinātnieki to atklājuši revolucionārā eksperimentā ar laboratorijas pelēm.

Pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Scientific Reports», rakstīts, ka tās peles, kurām tika dots tāds alkohola daudzums, kas ir ekvivalents divarpus glāzēm vīna cilvēkam, sasniedza labākus rezultātus dažādos kognitīvajos testos nekā tās peles, kurām alkohols netika dots.

«Lai arī ir zināms, ka ilgstoša etanola uzņemšana organismā var nelabvēlīgi ietekmēt centrālo nervu sistēmu, šajā pētījumā pierādījās, ka alkohols nelielās devās sniedz potenciālu labumu smadzenēm, proti, uzlabo to spēju pašattīrīties no nevajadzīgajām ķimikālijām,» komentēja pētījuma autors Meikens Nedergārds (Maiken Nedergaard).

Tiesa, pētījumā nav minēts, kurš tieši vīns – sarkanais vai baltais – smadzenēm ir vislabākais, tomēr ir dotas norādes uz to, ka tāda pati pozitīva ietekme varētu būt arī alum.

Pētījuma rezultāti atklāja, ka alkohols laboratorijas peļu smadzenēm liek ievērojami labāk attīrīties no nevajadzīgajām ķimikālijām, tomēr šī spēja samazinās nākamo 24 stundu laikā.

«Šajā pētījumā mēs pierādījām, ka alkohols nelielās devās patiesībā ir labvēlīgs smadzenēm,» piebilda Nedergārds.