Fredijs Krīgers tagad var iet mājās, jo pētnieki atklājuši jaunu parazītlapseņu sugu, kas aprīkota ar vairākiem zāģiem, lai pēc attīstīšanās tā varētu burtiski izzāģēt sev ceļu ārā no ķermeņa, kurā ieperinājusies.

Jaunā pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Biodiversity Data Journal», pētnieki ziņo par jaunatklātu lapseņu sugu «Dendrocerus scutellaris». Šī parazītlapsene ir tikai 3 milimetrus liela un uz muguras nes vairākus zāģveidīgus dzeloņus.

Izpētot lapsenes anatomiju, pētnieki secina, ka tas ir endoparazīts – lapseņu suga, kas oliņas dēj citu dzīvnieku, parasti kāpuru vai pieaugušu insektu, organismos. Kad oliņas izšķiļas, kāpuri barojas ar «saimnieka» iekšām, bet, kad pārtika ir beigusies un lapsenes kāpurs ir attīstījies, tas «izzāģē» sev ceļu ārā no organisma.

FOTO: Carolyn Trietsch/Biodiversity Data Journal

Šīs sugas lapsenēm nav žokļu, kā lielākajai daļai parazītlapseņu, ko tās izmanto, lai tiktu ārā no «saimnieka» organisma. Tā vietā šīm lapsenēm uz muguras ir zāģveidīgas struktūras, kas palīdz tām aizlaisties, kad «saimnieka» organisma iekšas ir notiesātas.

FOTO: Carolyn Trietsch/Biodiversity Data Journal

Tiesa, pētnieki vēl nav novērojuši šo procesu brīvā dabā, jo lapsenes ķermenis tika uziets kādā Londonas muzejā, kur tas neizpētīts bija glabājies ilgu laiku.