Dienvidkorejiešu zinātnieki radījuši sīku, tārpam līdzīgu robotu, kam nav vajadzīgas nedz baterijas, nedz motors, lai tas spētu kustēties. Tas darbojas, absorbējot mitrumu gaisā.

Kā rakstīts pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Science Robotics», Seulas universitātes pētnieki ir pārliecināti, ka šis ir revolucionārs izgudrojums, jo beidzot ir atrisināta enerģijas avota problēma.

Lai atrisinātu šo problēmu, korejiešu zinātnieki par piemēru izmantoja augus. Šajā pētījumā tika izmantoti citi starpdisciplināri pētījumi mehānikas un lidaparātu inženierijas, un šūnu bioloģijas jomā.

FOTO: Beomjune Shin/Science Robotics

«Lielākā daļa botānisko kustību dabā ir hidrauliskas, proti, ūdens pārvietošanās augā liek tam kustēties. Viens no uzskatāmākajiem piemēriem, kā ūdens rada kustības, ir salocīta dzeramā salmiņa iepakojuma izplešanās, kad tas saskaras ar šķidrumu,» rakstīts pētījumā.

Tiesa, šis robots ir krietni sarežģītāks par dzeramā salmiņa iepakojumu, jo tam nepieciešama stabilitāte un tā virzībai jābūt paredzamai un noteiktā virzienā.

FOTO: Beomjune Shin/Science Robotics

Izveidojot robota ķermeni no polietilēna oksīda, pētnieku komandai izdevās izveidot higrobotu, kas kustas pietiekami lielā ātrumā un determinētā virzienā.

Pētnieki uzskata, ka šis robots liks pamatus revolucionārām tehnoloģijām medicīnā un militāro tehnoloģiju attīstībā.

Skatīties video
Radīts mikrorobots, ko darbina mitrums gaisā