Smēķēšana izmaina cilvēka DNS struktūru, ar šādu secinājumu otrdien klajā nākuši zinātnieki. Lielākā daļa DNS bojājumu, laikam ejot, pazūd, tomēr ne visi, atsaucoties uz pētījuma datiem, vēsta «NBC News».

Pētījumā piedalījušies 16 000 cilvēku. Zinātnieki secinājuši, ka vairums slimību izraisošo ģenētisko izmaiņu, atmetot smēķēšanu, pazūd, taču dažas paliek uz mūžu.

Smēķējot tiek izmainīta mūsu DNS struktūra, kas var deaktivizēt gēnu vai izmainīt tā funkcijas, kas bieži izraisa vēzi un citas slimības.

«Mūsu pētījums nepārprotami pierāda to, ka smēķēšanai ir ilgtermiņa ietekme uz mūsu molekulāro sistēmu, kas var ilgt vairāk nekā 30 gadus,» norādījis Hārvarda Medicīnas skolas pētnieks Robijs Johanness.

Gan sirds slimības, gan vēzi izraisa ģenētiski bojājumi - daži no tiem var būt iedzimti, taču lielāko daļu no tiem izraisa mūsu ikdienas ieradumi. Smēķēšana ir viens no lielākajiem šo slimību izraisītājiem.

«Labās ziņas ir tās, ka, atmetot smēķēšanu, pēc pieciem gadiem lielākā daļa jūsu DNS struktūras atgriežas normas robežās, kas nozīmē to, ka jūsu ķermenis pats sevi izārstē no tabakas kaitīgajiem blakusefektiem,» norāda pētnieks.