Šveiciešu pētnieki noskaidrojuši, kā marihuānas smēķēšana ilgtermiņā ietekmē cilvēka smadzenes. Rezultāti nav iepriecinoši.

Lai nonāktu pie šādiem secinājumiem, zinātnieki ņēma vērā arī citus atsevišķus faktorus, piemēram, marihuānas smēķētāju vecumu, izglītības līmeni, citu narkotisko vielu lietošanas paradumus un vispārējo veselības stāvokli.

Pētnieku komanda atklāja, ka saikne starp marihuānas regulāru lietošanu un problēmām ar atmiņu ir uzkrītoša, pierādot, ka, jo vairāk cilvēks smēķē marihuānu, jo sliktāki ir to rezultāti, veicot atmiņas testus.

Tomēr lielākā daļa testa dalībnieku vēl pat nebija sasnieguši piecu gadu marihuānas smēķēšanas stāžu. No 3385 pētījuma dalībniekiem, tikai 311 cilvēki marihuānu smēķēja vairāk nekā piecus gadus.

Atmiņa nav vienīgā smadzeņu funkcija, ko nelabvēlīgi ietekmē marihuānas regulāra smēķēšana. No tās var ciest arī koncentrēšanās spējas un spēja ātri pieņemt svarīgus lēmumus.

«Kad es smēķēju marihuānu, mana ilgtermiņa atmiņa bija lieliska, tomēr īstermiņa atmiņa bija pamatīgi cietusi. Kāds man varēja kaut ko pateikt, bet es to uzreiz aizmirsu. Es nevarēju saglabāt uzmanību uz kādu lietu pat desmit minūtes. Tagad, kad es vairs nesmēķēju marihuānu, es spēju koncentrēties daudz labāk,» izdevumam «News.com.au» stāstīja bijušais marihuānas smēķētājs Stjuarts Endžels.

«Dēļ marihuānas es zaudēju daudz, piemēram, es nevarēju apspriest filmas ar draugiem, jo es vienkārši nespēju atcerēties, kas tajās notika,» piebilda Endžels.