Jauns pētījums liecina, ka regulāra marihuānas smēķēšana ievērojami palielina risku saslimt ar depresiju, šizofrēniju vai citām psihozēm.

Pētījumā arī rakstīts, ka marihuānas pārspīlēta smēķēšana var izraisīt ne vien depresiju un citas psihozes, bet arī negatīvi ietekmēt cilvēka uzvedību provokatīvās situācijās.

Pētījuma vadītāja Džozianna Burkē žurnālistiem stāstīja: «Mūsu pētījums apstiprināja aizdomas, ka tiem, kas sāk marihuānu smēķēt regulārāk, paaugstinās iespēja piedzīvot kādu psihozi vai atsevišķus tās simptomus.»

Lai spētu nonākt pie šādiem secinājumiem, Kanādas pilsētas Monreālas Universitātes pētnieki aptaujāja aptuveni 4000 jauniešus no 31 vietējās skolas. Aptauja iekļāva jautājumus par marihuānas un citu narkotisko vielu lietošanas paradumiem, kā arī to, cik bieži katram aptaujas dalībniekam nācies piedzīvot kādu no psihozēm raksturīgajiem simptomiem. Tāpat tika mērīts arī jauniešu IQ un atmiņas kapacitāte.

Pētījums pierādīja, ka marihuānas smēķēšana pazemina smēķētāja spēju pretoties provokācijām un izvairīties no sabiedrībā pieņemto ētisko normu ievērošanas.