Amerikāņu ārsti ziņo par gadījumu, kad kāda 70 gadus veca smadzeņu vēža pacienta galvā nejauši atrasta sēnīšu infekcija, kas tur atradusies aptuveni 30 gadus.

Pētījumā, kas publicēts zinātniskajā izdevumā «BMJ Case Reports», skaidrots, ka saslimšanu ar šo sēnīšu infekciju izraisījušas «Histoplasma capsulatum» sēnītes sporas. Parasti histoplazmoze skar cilvēka plaušas, tomēr atsevišķos gadījumos šī sēnīšu infekcija var nokļūt arī citos orgānos.

Šī sēnīte ir izplatīta visā pasaulē un parasti rodas augsnē vai sikspārņu un putnu izkārnījumos. Ar šo sēnīšu infekciju visbiežāk inficējas cilvēki, kuriem ir novājināta imūnsistēma, piemēram, AIDS slimnieki. Ja histoplazmoze netiek ārstēta, tā cilvēkam var būt nāvējoša.

Sirmgalvis pie ārsta vērsās, gaužoties par garīgās veselības pasliktināšanos. Ar magnētiskās rezonanses un kompjūtertomogrāfijas palīdzību ārsti atklāja, ka pacienta smadzenēs un virsnieru dziedzerī ir nelabvēlīgi veidojumi. Vēlāk atklājās, ka pacientam ir smadzeņu vēzis, turklāt tika pamanīta arī sēnīšu infekcijas klātbūtne.

Pacients paskaidroja, ka pirms 30 gadus viesojies Ziemeļkarolīnā (ASV štats, kurā «H.capsulatum» ir ļoti izplatīta), savukārt pēc tam atgriezās Arizonā, kur vide attiecīgās sēnīšu infekcijas tālākai attīstībai nav labvēlīga.

Pēc ārstu domām, tieši Ziemeļkarolīnā pacients ir saslimis ar šo sēnīšu infekciju, tomēr tas ir ārkārtīgi rets gadījums un apstākļu sakritība, ka šī infekcija nav attīstījusies tālāk.