Pēc ugunsgrēka Ādažu poligonā Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) būs jāuzlabo spējas ātri likvidēt meža ugunsgrēkus, kā arī jāuzlabo sadarbība ar attiecīgajiem dienestiem, portālam TVNET sacīja NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Komentējot meža ugunsgrēku, kas Ādažu poligonā izcēlās aizvadītās nedēļas nogalē notikušo mācību laikā, Kalniņš uzsvēra, ka Ādažu poligons bruņotajiem spēkiem ir nepieciešams kā vieta militāro treniņu aizvadīšanai. «»Saber Strike» ir liels vingrinājums. Tam mēs esam gatavojušies jau gadu iepriekš. [Mācības] nevar atlikt tikai tāpēc, ka piecas nedēļas nav lijis,» atzina komandieris.

27 Foto
Izdevies ierobežot plašo ugunsgrēku Ādažu poligonā

Kalniņš norādīja, ka jau tagad NBS ir secinājuši - jāuzlabo spējas ātri likvidēt ugunsgrēkus, kā arī sadarbība ar Valsts meža dienestu un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Arī mācību norises vietās savlaicīgi ir jāsagatavo lielāks ūdens daudzums. Vienlaikus NBS komandieris vēl nevarēja pateikti, kāds bijis ugunsgrēka cēlonis, jo izmeklēšana nav beigusies. Tomēr Kalniņš pieļāva, ka tas varētu būt bijis saistīts ar mācību norisi.

Portāls TVNET jau vēstīja, ka ugunsgrēka Ādažu poligonā dzēšanas darbi tā ierobežotajā teritorijā joprojām turpinās un tā dzēšanas darbi noritēs turpmāko dienu diennakts gaišajā laikā. Pēc tumsas iestāšanās ugunsgrēka vietu plānots uzraudzīt, lai uguns neatsāktos. Latvijas Valsts meža dienests pastāstīja, ka vietā, kur Ādažu poligonā nedēļas nogalē izcēlās ugunsgrēks, ārpus ierobežotās teritorijas liesmas tālāk vairs neizplatās un arī sadūmojums ir ievērojami mazinājies, tomēr pilnīga ugunsgrēka likvidēšana var prasīt vēl vairākas dienas.

Meža ugunsgrēks Ādažu poligonā plašumā neiet, jo vakar tā teritorija tika ierobežota. Pēc tam visa platība tika uzmērīta un pēc mērījumu rezultātiem secināts, ka uguns skartā platība kopumā ir 770 hektāri.

Saskaņā ar VMD sniegto informāciju, dzēšanas darbos ugunsgrēka ierobežotajā teritorijā piedalās VMD, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Nacionālie bruņotie spēki (NBS), kā arī zemessardze. Arī NBS Gaisa spēku helikopters ir gatavs jebkurā brīdī pacelies gaisā, ja būs tāda nepieciešamība.

Kā ziņots, ugunsgrēks Ādažu poligonā izcēlās svētdien. Detalizētāks vērtējums par to, kādi zaudējumi ar šo ugunsgrēku nodarīti dabas resursiem, būšot zināms vēlāk. NBS Ādažu poligons ir izvietots Ādažu un Sējas novadu administratīvajās teritorijās, poligona platība aizņem vairāk nekā 13 000 hektāru un ir viens no lielākajiem Baltijas valstīs.