Noslēgušās piektās «Patriotu spēles» Šoreiz uz sarunu par plāniem ievēlēšanas gadījumā un politiku kopumā TVNET aicināja Jūrmalas mēra amata kandidāti no «Vienotības» Ivetu Blauu un Jūrmalas mēra amata kandidātu no Nacionālās apvienības Andri Čudu. Sarunas laikā tika skarts jautājums par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN). Abi kandidāti bija vienisprātis, ka pamatiedzīvotājiem šajā jautājumā būtu nepieciešami lielāki atvieglojumi, bet papildu naudu pašvaldība varētu gūt no bagātākajiem pilsētas iedzīvotājiem, kuri vienkārši īpašumu ir iegādājušies.

Atbildot uz žurnālista Māra Zandera jautājumiem, Blaua skaidroja, ka viņai, kā Jūrmalas pamatiedzīvotājai šķiet, ka patreizējā situācija NĪN jautājumā varētu būt draudzīgāka «vietējiem iezemiešiem». Viņa gan akcentēja, ka ir labi, ka iedzīvotājiem ir pieejama nodokļu atlaide un tas ir samaksājam, taču valdībai būtu jārisina jautājums par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim.

Savukārt Čuda akcentēja, ka visi pašreiz NĪN jautājumā ir «pataisīti vienlīdzīgi», taču, raugoties no pilsētas labuma, nodokļi varētu vairāk tikt iekasēti no cilvēkiem, kuri Jūrmalā iegādājas dārgākus īpašumus, nereti pat miljonu vērtībā un tā būtu niša, no kuras pašvaldība varētu gūt vairāk līdzekļu, kurus pēc tam novirzīt, piemēram, izglītības kvalitātes celšanai.

«Kāpēc bagātais gals nevarētu dot pienesumu, lai uztaisītu fantastiskas skolas ar ļoti labiem skolotājiem,» pauda Čuda.

Tāpat Čuda akcentēja, ka Jūrmala ir viena no bagātākajām pašvaldībām. Runājot par to, kas pilsētai pašlaik ir nepieciešams, Čuda skaidroja, ka nepieciešama kārtīga skatuve, kā arī konferenču zāle, kurā vienlaikus var uzņemt daudz viesu. Viņš arī kritizēja, ka pašlaik starp lielajām pilsētām Jūrmalā ar Eiropas naudu apgūšana sokas teju vissliktāk.

Tāpat diskusijā tika pievērsta uzmanība infrastruktūras sakārtošanai un pludmales labiekārtošanai. Abi mēra kandidāti bija vienisprātis, kā pludmale ir viens no pilsētas tēliem, tāpēc jārūpējas, lai tā būtu pēc iespējas skaistāka.

Skatīties video
"Patriotu spēļu" piektais raunds - Čuda un Blaua