Latvija sagaida, ka valstspiederīgie, kuri legāli uzturas Lielbritānijā, netiks pakļauti jebkādai diskriminācijai, tiekoties ar Apvienotās karalistes ārlietu ministru Borisu Džonsonu paudis Edgars Rinkēvičs, TVNET uzzināja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ceturtdien Rinkēvičs Londonā darba pusdienās tikās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārlietu ministru Džonsonu.

Sarunā ministri atzina, ka abu valstu 100 gadus ilgās attiecības ir lieliskas un kļūst vēl ciešākas, pamatojoties uz līdzīgajām interesēm eiroatlantiskās drošības stiprināšanā, pieaugošajām ekonomiskajām interesēm un tirdzniecības apgrozījumu, iedzīvotāju tuvajām saitēm, ciešo partnerību starptautiskajās organizācijās. Latvija un Lielbritānija ir tuvi partneri NATO, ieguldot drošības stiprināšanā visā pasaulē. Ministri vienojās par kopīgu redzējumu attiecību stiprināšanā ar ASV administrāciju.

Ministrs E. Rinkēvičs pateicās Lielbritānijai par militārās klātbūtnes nodrošināšanu Baltijas valstīs, kas stiprina visas NATO drošību, kā arī vienojās īstenot ciešāku sadarbību stratēģiskajā komunikācijā. Ministri arī apsprieda nepieciešamību turpināt atbalstu Ukrainai un citām Austrumu partnerības valstīm, kā arī pārrunāja redzējumu par attiecībām ar Krieviju.

«Neskatoties uz gaidāmo Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības, vēlamies turpināt attīstīt mūsu valstu jau šobrīd ļoti labās attiecības, aktivizējot divpusējo sadarbību, kā arī turpinot dialogu daudzpusējos formātos,» pauda Rinkēvičs.

Abas amatpersonas pārrunāja Latvijas valstspiederīgo tiesības un statusu pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES. «Lielbritānijā atrodas lielākā Latvijas diaspora – teju 100 000 cilvēku, kas kopumā nes pozitīvu ieguldījumu Lielbritānijas tautsaimniecībā un kultūrā, kā arī Latvijas ekonomikā. Tādēļ mēs sagaidām, ka cilvēki, kuri legāli uzturas Lielbritānijā, netiks pakļauti jebkādai diskriminācijai,» uzsvēra Rinkēvičs.

Ministri pauda apņēmību veicināt ciešāku sadarbību ekonomikas, izglītības un kultūras jomās. «Ierosinu Latvijā un Lielbritānijā organizēt biznesa forumus starp mūsu valstu uzņēmējiem, kā arī paplašināt sadarbību izglītības jomā. Priecē Britu Padomes devums, kas nodrošina apmācības Latvijas skolotājiem un sniedz stipendijas studentiem prestižākajās Lielbritānijas augstskolās,» sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

Rinkēvičs uzaicināja Džonsonu apmeklēt Latviju.