Liepājas tiesa šodien līdz 2018.gada 24.janvārim izsludinājusi tiesas sēdes pārtraukumu tā dēvētajā Liepājas pedofilijas krimināllietā, kurā tēvs un dēls apsūdzēti par mazgadīgas meitenes seksuālu aizskaršanu, informēja Liepājas tiesas pārstāve Velga Lūka.

Pārtraukums izsludināts, jo nepieciešams nopratināt uz tiesas sēdi neieradušos lieciniekus.

Liepājas tiesa pirms gada atjaunoja tiesvedību tā dēvētajā Liepājas pedofilijas krimināllietā. Tiesvedība iepriekš tika apturēta 2016.gada janvārī, lai vienam no apsūdzētajiem vīriešiem veiktu tiesu psihiatrisko ekspertīzi un tiesu psiholoģisko ekspertīzi. Liepājas tiesa nav tiesīga izpaust ne ekspertīžu rezultātus, ne citu informāciju saistībā ar slēgto tiesas sēdi, iepriekš skaidroja Liepājas tiesā, neatklājot, kuram no apsūdzētajiem vīriešiem nolemts veikt ekspertīzes.

Kā ziņots, Kurzemes apgabaltiesa, pasludinot lēmumu krimināllietā par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu personu, 2015.gada rudenī nolēma atcelt Liepājas tiesas 2015.gada 13.jūlija spriedumu pilnībā un nosūtīt lietu jaunai izskatīšanai pirmās instances tiesai. Šāds lēmums pieņemts, jo tiesa konstatēja, ka pirmās instances tiesa iztiesāšanā pieļāvusi Kriminālprocesa likuma normu pārkāpumu, kas nosaka, kādos gadījumos tiesas izmeklēšana var notikt, neveicot pierādījumu pārbaudi, informēja Kurzemes apgabaltiesas priekšsēdētājas palīdze Zina Purina.

Skatot šo lietu pirmo reizi, Liepājas tiesa par mazgadīgas meitenes vairākkārtēju seksuālu aizskaršanu apsūdzētos - kādu tobrīd 48 gadus vecu vīrieti un viņa 22 gadus veco dēlu - nolēma sodīt ar piespiedu darbu uz 240 un 200 stundām un probācijas uzraudzību. Šis spriedums izpelnījās sabiedrības daļas nosodījumu. Par šo Liepājas tiesas spriedumu apelācijas protestu iesniedza Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Andris Mikuļskis, lūdzot apsūdzētajiem piespriest bargāku soda veidu - brīvības atņemšanu. Tāpat bargāku sodu tika lūgts piemērot cietušās meitenes advokātes Sandras Sprūdes iesniegtajā apelācijas sūdzībā. Apelācijas sūdzība tika saņemta arī no jaunākā apsūdzētā vīrieša, kurš lūdza lietu skatīt atkārtoti, veicot pierādījumu pārbaudi.

Savukārt cietušās pārstāves - Liepājas pilsētas bāriņtiesas - apelācijas sūdzība ar Liepājas tiesas tiesneša lēmumu tika atstāta bez izskatīšanas saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 551.panta 4.daļu, jo cietušais un viņa pārstāvis apelācijas sūdzībā nevar lūgt vairāk par to, ko viņi lūguši vai kam piekrituši iztiesāšanā pirmās instances tiesā. Bāriņtiesas pārstāve lietas izskatīšanas laikā piekrita prokurores prasītajam sodam - piespiedu darbam, tādējādi bāriņtiesa nevar iesniegt sūdzību par bargāka soda piemērošanu.

Pēc Liepājas bāriņtiesas stāstītā, meitenīti seksuāli izmantojuši divi viņas radinieki. Vienam no viņiem esot noteikta invaliditāte. Cietušo meiteni ar apsūdzētajiem vīriešiem nesaista asins radniecība, bet meitene bija nodota aizbildniecībā vecmāmiņai - vecākā apsūdzētā vīrieša sievai.