Pēc trīs gadus ilgiem būvniecības un dažāda veida remontdarbiem Krišjāņa Barona iela Rīgā beidzot pieņemta ekspluatācijā, apstiprināja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Barona ielas brauktuves būvniecība tika sākta 2015.gada septembrī un pabeigta 2016.gada augustā. Savukārt ielas ietves būvniecība tika sākta 2016.gada jūlijā un pabeigta tā paša gada oktobrī.

17 Foto
Barona ielā ir noslēgušies remontdarbi

Tomēr gandrīz divus gadus ielu nebija iespējams nodot ekspluatācijā vairāku būvdarbu defektu dēļ, uz kuriem norādīja gan eksperti, gan arī iedzīvotāji. Visu šo laiku būvnieki defektus laboja par saviem līdzekļiem.

22 Foto
Remontdarbi Barona ielā (3. oktobris)
28 Foto
Bardaks Barona ielā

Kā paskaidroja Ahuna-Ozola, iela ekspluatācijā pieņemta maija nogalē. «Pirms objekta nodošanas ekspluatācijā departamenta pārstāvji kopā ar speciālistiem apsekoja objektu un sastādīja aktu par satiksmei bīstamo defektu konstatāciju. Aktā norādītie defekti tika novērsti un objekts tika pieņemts ekspluatācijā. Citi defekti, kas radīsies no jauna, būvuzņēmējam būs jānovērš garantijas kārtībā par saviem līdzekļiem,» skaidroja pārstāve.

35 Foto
"Saremontētā" Barona iela

Kā ziņots, kopumā Barona ielas brauktuves remontdarbi izmaksājuši 2,6 miljonus eiro, bet ietves atjaunošanas darbi - 900 000 eiro. Atbildīgais būvuzņēmējs bija ceļu būves firma SIA «Binders».

10 Foto
Būvdarbi uz Barona ielas
10 Foto
Remontdarbi Krišjāņa Barona ielā