Šī gada maijs līdz šim bijis otrais siltākais Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē, un prognozes liecina, ka līdz mēneša beigām tas kļūs par pašu siltāko.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem mēneša vidējā gaisa temperatūra līdz šim bijusi +14,3 grādi - tikpat, cik 1993.gada maijā. Rekords pieder 2013.gadam, kad maija vidējā gaisa temperatūra valstī kopumā sasniedza +14,4 grādus.

29 Foto
Svelmaina diena galvaspilsētā

Tā kā tuvākās dienas būs karstas, mēneša vidējā gaisa temperatūra vēl paaugstināsies un pārspēs 2013.gada maija rekordu.

Līdz ar to šī gada maijs būs par aptuveni četriem grādiem siltāks nekā pērn, kad mēneša vidējā gaisa temperatūra bija vien +10,6 grādi jeb 0,7 grādi zem normas.

Vēsākais šajā gadsimtā bijis 2004.gada maijs, kad mēneša vidējā gaisa temperatūra nepārsniedza +10,1 grādu. Visaukstākais laiks maijā atbilstoši tajā laikā darbojošos novērojumu staciju datiem piedzīvots 1927.gadā - toreiz mēneša vidējā gaisa temperatūra bija vien +6,3 grādi.

LVĢMC prognozē, ka lielākais karstums gaidāms maija pēdējās četrās dienās, kad gaisa temperatūra daudzviet valstī sasniegs +27..+30 grādus. Iespējams, karstums atkāpsies jūnija sākumā, kad var arī nedaudz līt, taču sagaidāms, ka mitruma deficīts būtiski nemazināsies un mežos būs ļoti augsta ugunsbīstamība.