Iekšlietu dienestos un Ieslodzījumu vietu pārvaldē strādājošām amatpersonām izdienas pensiju sistēma netiks mainīta, trešdien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadomes sēdē paziņoja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

«Dienestos strādājošās amatpersonas var būt drošas par savu nākotni, jo viņu izdienas pensiju sistēma netiks mainīta. Kā ministrs varu apliecināt, ka Iekšlietu ministrijā netiek plānotas nekādas izmaiņas spēkā esošajā tiesiskajā regulējumā par izdienas pensijām attiecībā uz Valsts policiju, Valsts robežsardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Iekšējās drošības biroju un Ieslodzījumu vietu pārvaldi. Vienošanās par izdienas pensiju nosacījumu nepasliktināšanu iekšlietu nozares un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ir panākta gan partijas «Vienotība» valdes sēdē, gan valdību veidojošo partiju koalīcijas sadarbības padomē,» norādīja Kozlovskis.

Kozlovskis norādīja, ka jebkādas spekulācijas par šo jautājumu nav pamatotas un rada draudus valsts iekšējai drošībai.

Pēc Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāja Egila Baldzēna ierosinājuma apakšpadome pauda oficiālu atbalstu ministra pozīcijai par dienestos strādājošo amatpersonu izdienas pensiju sistēmas nepasliktināšanu.

Sēdi rotācijas kārtībā vadīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Sēdes dalībnieki tika iepazīstināti ar Valsts pārvaldes reformu plāna ietvaros veicamo Valsts policijas izvērtēšanu, kā arī ar apsardzes nozares aktuālajiem jautājumiem.

Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadomē strādā valdības, darba devēju un darba ņēmēju pārstāvji. Tā nodrošina un veicina sadarbību un līdzdalību sabiedriskās drošības un kārtības nodrošināšanā.

Jau ziņots, ka Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) izvērtējumā par Latvijas pensiju sistēmu norādīts, ka būtu no jauna jāiekļauj izdienas pensijas galvenajā pensiju shēmā, jo gandrīz 40% šo pensiju saņēmēju ir jaunākie par 50 gadiem un vairums no viņiem apvieno darbu ar pensiju saņemšanu. OECD uzskata, ka šādam izņēmumam ir nepietiekams pamatojums.