Rīgas domes opozīcijas partijas vērsušās pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL/TB-LNNK) ar lūgumu līdz nākamajai domes sēdei izdot rīkojumu par pašreizējā pašvaldības nolikuma darbības apturēšanu, pavēstīja Rīgas domes «Vienotības» frakcijas referents Edmunds Jurēvics.

Deputāti vēstuli ministram iesnieguši šodien. Tajā norādīts, ka iepriekšējās Rīgas domes sēdes pierādot, ka patlaban spēkā esošā nolikuma redakcija traucē deputātiem iepazīties ar lēmumprojektu būtību un pilnvērtīgi pārstāvēt savu vēlētāju intereses.

Tāpat tiek norādīts, ka, sekojot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) norādījumam, arī jaunie nolikuma grozījumi neatbilst normatīvajiem aktiem. Opozīcija 9.aprīļa sēdē jau piedāvāja tos atcelt, taču domes vairākums ieceri noraidīja, tādā veidā parādot, ka «ir izvēlējušies atkārtoti ignorēt VARAM norādījumus un negrasās grozīt šīs pretlikumīgās normas, kā arī visādos veidos vilcinās laiku, lai arī turpmāk liegtu opozīcijas deputātiem pilnvērtīgi veikt savus pienākumus».

Līdz ar to opozīcija lūdz ministru izdot rīkojumu par šo grozījumu atcelšanu jau līdz nākamajai domes sēdei, lai būtu iespējams atsākt pilnvērtīgu domes darbu.

Iesniegumu ministram parakstījušas partija «Vienotība», «Jaunā konservatīvā partija» un «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK».

Kā ziņots, 10.aprīlī VARAM paziņoja, ka 26.martā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas nosaka 20 minūšu laika ierobežojumu deputātu jautājumu uzdošanai par vienu lēmumprojektu un 90 minūšu limitu, skatot pašvaldības budžetu, neatbilst spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un būtu jāatceļ.

Kā norādījis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), dome patlaban konsultējas ar ministriju, lai izprastu viņu redzējumu par to, cik daudz laika domniekiem jautājumu sesijai tad būtu jāatvēl.