Šodien tomēr nenotiks iepriekš plānotā «opozicionāro» jeb neapmierināto luterāņu mācītāju diskusija par mobingu baznīcā un sabiedrībā, aģentūru LETA informēja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) pārstāvis Kaspars Upītis.

Viņš zināja teikt, ka pasākums ir atcelts, lai 18.aprīlī plānotā mācītāju oficiālā sanāksme «noritētu, kā plānots». Uz jautājumu, vai «opozicionāro» mācītāju pasākums notiks kādā citā datumā, Upītis nevarēja atbildēt, norādot, ka tā ir Rīgas Lutera draudzes kompetence, bet ar draudzi aģentūrai LETA šorīt sazināties neizdevās.

Šodien plānotajā pasākumā bija iecerēts runāt par atsevišķu baznīcas mācītāju aktualizētajiem problēmjautājumiem - par mobingu baznīcā un sabiedrībā.

Kā ziņots, diskusijā par situāciju LELB vairāki mācītāji vērsuši uzmanību uz to, ka LELB gadiem ilgi netika sadzirdēti oficiālajai pozīcijai pretēji viedokļi. Vienlaikus atsevišķi LELB mācītāji nobažījušies par iespējamu vēršanos pret viņiem atšķirīga viedokļa paušanas dēļ.

LETA jau ziņoja, ka aicinājums uz diskusiju iepriekš tika izplatīts 15 LELB mācītāju publiskā paziņojumā, kurā pausts satraukums par iespējamu LELB nozagšanu un attālināšanos no Rietumu protestantiskajai kristietībai tuvās un saprotamās tradīcijas, kas pārstāv skata plašumu, teoloģisku daudzveidību un atbildīgu akadēmisko brīvību.

Vēstuli bija parakstījuši 15 LELB biedri - mācītāji un viena evaņģēliste. Viņi vēlējās vērst visas kristīgās sabiedrības uzmanību uz pašreizējo situāciju LELB. Atgādinot, ka bijušo LELB mācītāju Juri Rubeni aiziet no mācītāja amata pamudināja mīlestības un pacietības trūkums mācītāju savstarpējās sarunās, vēstules autori pauda pārliecību, ka šāda nespēja mīlēt un panest savu amata brāli, kā arī mīlestības trūkums baznīcas iekšpusē liecina par ļoti nopietnu problēmu.