Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) rosina parlamenta Kārtības rullī paredzēt Saeimas komisiju atklāto sēžu audioierakstu ievietošanu parlamenta mājaslapā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc to norises.

Deputāts norāda, ka pašlaik personai, kas vēlas iegūt audioieraksta kopiju, ir jāievēro katras komisijas priekšsēdētāja noteiktā komisijas sēžu audioierakstu izsniegšanas kārtība, kas var apgrūtināt iespēju operatīvi iepazīties ar sēdē izteiktajiem argumentiem.

Komisiju sēdēs izteiktos viedokļus un argumentus nav pienākuma atspoguļot arī sēdes protokolā. Savukārt Saeimas sēdē vairums priekšlikumu tiek pieņemti bez diskusijām, balstoties uz apspriešanas rezultātu atbildīgajā komisijā, skaidro Kaimiņš.

«Lai nodrošinātu ieinteresēto personu tiesības iepazīties ar Saeimas komisiju atklātajās sēdēs izteiktajiem viedokļiem un argumentiem, kā arī noskaidrotu likumdevēja gribu, pieņemot konkrētās tiesību normas, jānodrošina audioierakstu ievietošana Saeimas mājaslapā,» savu priekšlikumu pamato parlamentārietis.

Kaimiņš arī rosina deputātiem un citām personām saglabāt tiesības ierakstīt atklātās komisiju sēdes, netraucējot to norisi. Viņš uzsver, ka nepieciešams atteikties no likumprojektā pašlaik paredzētā liegt cilvēkiem, kas nav mediju pārstāvji, fiksēt komisijas sēdē notiekošo. Politiķis akcentē, ka atklātības standarta sašaurināšana būtu pretēja atklāto komisiju būtībai.

«Nav pamatoti sēžu ierakstīšanas tiesības saglabāt vienīgi akreditētu masu informācijas līdzekļu pārstāvjiem. Tā kā žurnālisti ieraksta, atlasa un samontē ierakstītos materiālus saskaņā ar katra medija redakcionālo specifiku, šādu privilēģiju radīšana nav pamatota un attaisnojama,» pārliecināts deputāts.

Kā ziņots, Saeima 8.jūnijā konceptuāli atbalstīja grozījumus parlamenta Kārtības rullī, paredzot noteikt, ka Saeimas komisiju sēdes turpmāk varēs ierakstīt tikai ar parlamenta iekārtām, vai arī akreditēti žurnālisti.

Lai arī deputāti iepriekš Saeimas Juridiskās komisijas sēdē, apspriežot šīs izmaiņai, tieši nepieminēja politiķi Kaimiņu, kurš mēdz filmēt komisiju sēdes un arī montētus materiālus ievietot internetā, noprotams, ka šī norma liegtu viņam filmēt sēdes.

Grozījumi Saeimas Kārtības rullī paredz arī vairākas citas izmaiņas.