Iespējams, no kādas nelaimes aculiecinieka iejūtības dēļ izglābti divi mazi bērni Jūrmalā – brālis un māsa. Ieraugot mazos vienus pašus Slokas stacijas rajonā, kāda sieviete izsauca policiju, un tā pēcāk bērnus nogādāja krīzes centrā. Viņi pa nakti bija atstāti cita cilvēka, ne mātes ziņā, un šorīt vieni paši devās uz staciju, vēsta LTV raidījums «Panorāma».

Pēc mazā Liepājas zēna Ivana nāves policija un psihologi aicināja ikvienu no mums būt redzīgākiem un nepalikt vienaldzīgiem, ja pamana nepieskatītus bērnus.

Puiku un meiteni, kuri vieni paši pa Artilērijas ielu tuvojās Slokas stacijai, pamanījusi garāmgājēja. Viņa mēģinājusi bērnus aizkavēt un zvanījusi pašvaldības policijai.

«Sieviete Kristīne mums zvanīja, ka viņa ievērojusi divus bērnus, kuri ir vieni paši. Tiešām maziņi – četri gadiņi un septiņi. Puisītis un meitenīte. Neko nevarēja par sevi pateikt,» stāsta Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns.

Bērni mīt sociālajā mājā Slokā, un izrādījies, ka ģimene jau iepriekš bijusi bāriņtiesas redzeslokā.

Pēc dzīvesvietas apskates nolemts bērnus nogādāt krīzes centrā. Policijas pārstāvis uzsver, ka šis ir ļoti labs piemērs, kad līdzcilvēka rīcība tiešām glābj mazu, nepieskatītu bērnu veselību un, iespējams, arī dzīvību: «Paldies! Aicinu arī citus nebūt vienaldzīgiem!»

Ikviens iedzīvotājs aicināts zvanīt dienestiem, ja redz nepieskatītus bērnus, un noteikti kopā ar šiem bērniem sagaidīt likuma sargus, lai bērnus nogādātu drošībā.