Plašais paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks Jūrmalā, kas svētdienas pēcpusdienā izcēlās nelegālā atkritumu uzglabāšanas vietā, neatstās paliekošu ietekmi uz cilvēkiem un vidi, sacīja VVD vadītāja Inga Koļegova.

Viņa pastāstīja, ka VVD par attiecīgo objektu uzzināja pavasarī no vietējiem iedzīvotājiem un lika pēc iespējas ātrāk šos atkritumus izvākt. SIA «Prima M» šo lēmumu apstrīdēja, bet VVD lēmums tika atstāts negrozīts. 15.jūnijā VVD kompāniju informēja, ka atkritumi jāizvāc līdz 24.jūlijam. Viņa pastāstīja, ka VVD kopā ar speciālistiem patlaban veic analīzes, lai noskaidrotu, cik bīstami ir atkritumi, taču būtisku ietekmi uz cilvēkiem un apkārtējo vidi tiem nevajadzētu atstāt. Viņa arī pastāstīja, ka pēc analīzes būs zināms kāds sods pienākas uzņēmumam.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Šaboha aģentūrai LETA pastāstīja, ka VUGD ugunsgrēku izdevies likvidēt šorīt pēc divpadsmit stundu darba, nedaudz pāri pulksten pieciem, dega teritorija 1,2 ha platībā un angārs desmit kvadrātmetru platībā. Šobrīd notikuma vietā strādā piecdesmit ugunsdzēsēji un glābēji, degšana ar atklātu liesmu ir likvidēta, bet pastāv gruzdēšana. VUGD neprognozēja, kad gruzdēšanu varētu izdoties pilnībā apturēt, taču nav bažu, ka varētu rasties papildu problēmas.

LETA jau ziņoja, ka vakar pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, aizdegoties plastmasas atkritumu krāvumiem. Pēc vairāk nekā 12 stundu darba šorīt plkst.5.17 ugunsgrēku izdevās lokalizēt. Kopējā plastmasas atkritumu krāvumu degšanas platība bija 12 000 kvadrātmetri jeb 1,2 hektāri. Dega arī angārs desmit kvadrātmetru platībā.

FOTO: TVNET

Dzēšanā vienlaikus iesaistījās aptuveni 50 VUGD ugunsdzēsēji-glābēji, kuriem palīgā tika nosūtīti arī divi «Latvijas Dzelzceļa» ugunsdzēsības vilcieni un divas Valsts meža dienesta ugunsdzēsības autocisternas, bet Nacionālo bruņoto spēku helikopters nodrošināja ugunsgrēka dzēšanu no gaisa. «Pasažieru vilciens» uz laiku apturēja vilcienu kustību Tukuma līnijas posmā no Slokas līdz Ķemeriem. Vilcieni visās Tukuma līnijas stacijās kursēja ar iespējamu kavēšanos.

FOTO: TVNET

VUGD aicināja cilvēkus uzturēties drošā attālumā no degšanas vietas, brīdinot, ka dūmi var būt kaitīgi veselībai. Ugunsgrēka vietā bija ieradušies arī VVD speciālisti.

FOTO: TVNET
FOTO: VUGD
12 Foto
Ugunsgrēks Jūrmalā: Otrā diena
19 Foto
Jūrmalas atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijas ugunsgrēks bildēs