Rēzeknes tiesa Balvos nosūtījusi Latgales apgabaltiesai izskatīšanai apelācijas kārtībā Rēzeknes mēra ģimenes un laikraksta «Ludzas Zeme» strīda lietu, skaidroja tiesā.

Apelācijas sūdzību saistībā ar Rēzeknes tiesas Balvos lēmumu daļēji apmierināt Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča (SC) un viņa sievas Olgas prasību pret laikrakstu «Ludzas Zeme» iesniedza tā galvenā redaktore Laima Linuža.

Jau vēstīts, ka tiesa atzinusi laikrakstā «Ludzas Zeme» publicēto ar Bartaševiču ģimeni saistīto informāciju par nepatiesu un uzlikusi avīzei par pienākumu to atsaukt. Saskaņā ar tiesas lēmumu laikrakstam arī būs jāizmaksā katram no prasītājiem morālā kompensācija 3000 eiro apmērā.

Linuža aģentūrai LETA jau iepriekš atzina, ka pārsūdzēs minēto tiesas spriedumu. «Esmu šokēta, jo tiesas process, pēc manām domām, ritēja normāli, mēs bijām pārliecinoši, bet, lūk, šāds spriedums. Esmu mācīta ticēt godīgumam, taču tagad esmu apņēmības pilna pārsūdzēt šo spriedumu nākamajā instancē,» teica Linuža.

Laikraksta redaktore pauda, ka viņai, iespējams, bijis jāizsaka noraidījums šim tiesas sastāvam, jo līdz viņai esot «nonākušas nelāgas ziņas». «Aizvien vairāk nāku pie secinājuma, ka vārda un preses brīvības Latvijā ar katru mirkli kļūst arvien mazāk. Visu diemžēl izlemj nauda, kuras, protams, Bartaševiču saimei nav maz,» izteicās Linuža.

Laikraksta vadītāja domā, ka Rēzeknes mēra mērķis ir laikraksta «Ludzas Zeme» iebiedēšana un «nolikšana pie vietas», lai pirms vēlēšanām neviens Bartaševiču nekritizētu.

Prasības pieteikums liecina, ka Bartaševičs par godu un cieņu aizskarošām ziņām uzskata vairākas publikācijas laikrakstā «Ludzas Zeme». Kopumā pieteikumā minētas 14 publikācijas, vairākas no tām ir pārpublicētas no interneta portāla «kompromat.lv». Rakstos informācija, pēc Bartaševiču domām, esot nepatiesa. Pašvaldības vadītājs un viņa sieva pieprasījuši atsaukt ziņas un katrs pieprasījis 5000 eiro kompensāciju.

Laikraksta «Ludzas Zeme» redaktore iepriekš pauda pārliecību, ka Rēzeknes mēra mērķis ir iebiedēt laikrakstu, lai tas pārstāj kritizēt politiķi. «Jā, mēs esam politiķi kritizējuši un turpināsim to darīt. Diemžēl uz kontaktu ar laikrakstu Bartaševičs nenāk un savu viedokli avīzei nepauž, lai gan esam to lūguši arī ar domes preses dienesta starpniecību,» teica Linuža.

Savukārt Bartaševičs aģentūrai LETA iepriekš atzina, ka viņam kā politiķim nav nekādu iebildumu pret konstruktīvu un pamatotu kritiku. «Uztveru to veselīgi un arī labprāt komentēju, izdarot attiecīgus secinājumus, taču laikraksta «Ludzas Zeme» gadījumā tā ir ilgstoša nomelnošanas kampaņa, kas turpinās joprojām, ar mērķi aizvainot un nepatiesi nomelnot mani un manu ģimeni. Tiek publicēta nepārbaudīta, nepatiesa informācija, ko uztveru kā publisku cieņas un goda aizskaršanu,» pauda Bartaševičs.

Viņš apgalvoja, ka pēc vairākiem rakstiskiem lūgumiem atsaukt nepatiesu informāciju no Linužas puses ticis izrādīts vēl lielāks spiediens, par platformu izmantojot laikraksta «Ludzas Zeme» publikācijas, tāpēc ticis pieņemts lēmums atrisināt situāciju tiesiskā ceļā.

«Mani izbrīna, ka laikraksta redakcija tiesības aizstāvēt godu un cieņu uztver kā spiedienu vai mēģinājumu iebiedēt žurnālistus,» pauda Bartaševičs.