Vakar Latvijā reģistrēts 121 ceļu satiksmes negadījums, auto avārijā Vidzemē divi bojāgājušie

Papildināta visa ziņa

Traģiskais negadījums ar bojāgājušajiem noticis Cēsīs, Lenču ielā, kur automašīna «Audi» iebraukusi kokā. Ceļu satiksmes negadījumā bojā gāja divi 2000.gadā dzimuši jaunieši, bet cieta 2001.gadā dzimis jaunietis, kurš nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē.

Kā aģentūrai LETA pauda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša, 17 un 18 gadus vecie jaunieši bojā gāja notikuma vietā, savukārt 16 gadus vecais jaunietis, kurš arī cieta avārijā, slimnīca tika nogādāts ar vairākiem ķermeņa ievainojumiem.

Nevienam no jauniešiem nav bijušas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Policija skaidro notikušā apstākļus.

Vakar 18 cietušie reģistrēti avārijās Rīgā, pieci - Latgalē, bet pa diviem - Zemgalē un Vidzemē. No cietušajiem trīs bija gājēji, bet deviņi - velosipēdisti, kuri visi iekļuva negadījumos galvaspilsētā.

Pirms Jāņiem Latvijā tika sāktas vairākas kampaņas, gan lai mazinātu braukšanu dzērumā un tam sekojošos ceļu satiksmes negadījumus svētku laikā, gan arī lai Latviju virzītu uz vīziju - «Nulle bojāgājušo uz Latvijas ceļiem».

Pagājušajā diennaktī par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā policija aizturējusi četrus autovadītājus: divus - Rīgā un tās apkārtnē, bet pa vienam - Zemgalē un Latgalē. Rīgā policija aizturēja arī divus autovadītājus, kas bija lietojuši narkotiskās vielas.

Par ātruma pārsniegšanu autovadītājiem noformēti 163 protokoli. Rīgas apkārtnē par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu sodīti 40 autovadītāji, Zemgalē - 36, Vidzemē - 34, Kurzemē - 26, bet Latgalē - 27 autovadītāji.

Kopumā policija vakar noformējusi 490 protokolus par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija liecina, ka pagājušajā diennaktī Latvijā dzēsti 55 ugunsgrēki.

17 ugunsgrēki dzēsti Rīgā, 10 citās pilsētās, bet 28 ugunsnelaimes reģistrētas novados. No kopējā ugunsgrēku skaita astoņos gadījumos VUGD dzēsis meža ugunsgrēkus.

VUGD veicis arī 25 glābšanas darbus un saņēmis 14 maldinošus izsaukumus.

Kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti 5611 ugunsgrēki, no tiem 2091 bija pērnās zāles dedzināšanas gadījums. Ugunsnelaimēs cietuši 176, bet gājuši bojā 35 cilvēki, starp tiem divi nepilngadīgie.