Valsts policija (VP) no apcietinājuma atbrīvotajam divās slepkavības aizdomās turētajam vīrietim aizliegusi izbraukt no valsts un netuvoties noteiktai personai.

Pēc tiesas lēmuma par atbrīvošanu no apcietinājuma vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis - policijas uzraudzība. Tāpat viņam piemērots aizliegums izbraukt no valsts un tuvoties noteiktai personai, aģentūrai LETA pastāstīja VP preses pārstāve Gita Gžibovska.

«Aizdomās turētajam ir regulāri jāatzīmējas policijas iecirknī, ko viņš ievēro. Līdz ar to nav pamata uzskatīt, ka vīrietis varētu būt pametis valsti,» norādīja Gžibovska.

Šobrīd turpinās lietas izmeklēšana un tiek veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tiesnese pagājušā nedēļā nolēmusi no apcietinājuma atbrīvot divu cilvēku slepkavībā aizdomās turētu vīrieti, kuram draud mūža ieslodzījums. Prokuratūra tiesneses lēmumu uzskata par kļūdainu un pat nelikumīgu.

Prokuratūra paziņoja, ka vispirms pagājušā gada decembrī Rīgā, uz kāda dzīvokļa balkona, tika atrasts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Vīrietis atradās meklēšanā kā bezvēsts pazudis. Tajā pašā dienā aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja kādu agrāk nesodītu personu. Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas izmeklēšanas tiesnesis pagājušā gada 21.decembrī aizdomās turētājam piemēroja apcietinājumu, turklāt aizdomās turētā darbības tika kvalificētas kā slepkavība pastiprinošos apstākļos, proti, tā bija izdarīta ar sevišķu cietsirdību.

Izmeklējot krimināllietu, aizdomās turētais uzrakstīja vaļsirdīgu atzīšanos par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu attiecībā pret vēl vienu vīrieti, kurš atradās bezvēsts prombūtnē kopš 2013.gada 2.marta. Šī vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm bija aprakts vietā, kuru norādīja aizdomās turētais. Aizdomās turētā darbības attiecībā pret šo vīrieti tika kvalificētas pēc Krimināllikuma 116.panta par slepkavību.

Vairāki liecinieki aizdomās turēto esot raksturojuši kā ļoti agresīvu un neiecietīgu pret citiem. Noziegumus aizdomās turētais izdarīja alkohola ietekmē. No kriminālprocesa materiāliem redzams, ka persona vairākkārt administratīvi sodīta, tostarp, par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, par sīko huligānismu, par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Tāpat aizdomās turētais pats neesot noliedzis, ka alkohola iespaidā viņš mēdzot palikt agresīvs, uzsver prokuratūra.

Šogad 25.aprīlī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tiesnese, neskatoties uz to, ka nav mainījušies drošības līdzekļa piemērošanas nosacījumi, pieņēma lēmumu atteikt turpināt piemērot apsūdzētajam apcietinājumu.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tiesnese Vita Vjatere Latvijas Televīzijā pārmetumus viņai noraidīja, paziņojot, ka lēmums esot ticis pieņemts «atbilstoši lietā esošajiem apstākļiem». Lēmuma motivāciju pēc būtības tiesnese atteicās skaidrot, norādot uz nepieciešamību saglabāt izmeklēšanas noslēpumu.