8. februārī pulksten 19.48 Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes darbinieki saņēma informāciju no kādas ārstniecības iestādes par sešus gadus vecu puisēnu, kurš ar pamatīgiem miesas bojājumiem nogādāts slimnīcā. Ārsti izteica bažas par iespējamu vardarbību ģimenē.

Ierodoties slimnīcā, viens no likumsargiem devās pie ārsta. Mediķis pastāstīja, ka zēnu atradusi kaimiņiene. Sieviete, atnākot zēnu pieskatīt, devusies uz vannas istabu, kur vannā atradusi ar asinīm notraipītu bērnu. Zēns nekavējoties nogādāts slimnīcā.

Ārstniecības iestādes uzgaidāmajā telpā bija ieradies arī kāds vīrietis, kurš konfliktēja ar slimnīcas personālu. Viņš policistiem stādījās priekšā kā zēna tēvs. No vīrieša bija jūtama spēcīga alkoholam raksturīgā smaka. Pārrunu laikā vīrietis kļuva agresīvs un atteicās doties līdzi kārtības sargiem, līdz ar to viņiem nācās lietot fizisku spēku, lai kungu aizturētu.

Notikuma vietā sagaidīti Valsts policijas darbinieki turpmāko procesuālo darbību veikšanai. Vēlāk atklājās, ka vīrietis policistiem nosaucis nepareizus datus, proti, uzdevies par bērna bioloģisko tēvu, lai gan patiesībā bijis patēvs.

Saistībā ar notikušo Valsts policijā šobrīd ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas – par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību. Valsts policija šobrīd turpina noskaidrot precīzus notikušā apstākļus, un cietušajam bērnam ir nozīmētas ekspertīzes. Pēc lietas apstākļu precīzākas noskaidrošanas un ekspertīžu rezultātu saņemšanas tiks lemts par kriminālprocesa kvalifikāciju pēc konkrēta panta.

Jāpiemin, ka aizturētais 1981. gadā dzimušais aizturētais vīrietis agrāk bija nonācis Valsts policijas redzeslokā par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Līdz šim brīdim vīrietis atradās policijas meklēšanā, jo bija izvairījies no drošības līdzekļa apcietinājuma par iepriekš izdarītu noziedzīgu nodarījumu.

Aizturētais vīrietis šobrīd atrodas brīvības atņemšanas vietā.

Ar cietušo bērnu strādās gan policisti, gan psihologi. Par notikušo tiks informēta bāriņtiesa un sociālais dienests.

Likumsargi izsaka pateicību sievietei, kura nepalika vienaldzīga, redzot nelaimē nonākušu, savainotu bērnu, un izsauca mediķus.