Trešdien, 10. janvārī, ap astoņiem vakarā Valsts policija saņēma informāciju no garāmgājējiem, ka pie spēļu zāles viens pats stāv mazgadīgs puisēns. Pret bērna tēvu sākta administratīvā lietvedība, informēta arī bāriņtiesa.

Notikuma vietā nekavējoties ieradās Rīgas Teikas iecirkņa patruļpolicisti, kuri pārliecinājās, ka minētajā vietā atrodas astoņus gadus vecs puika. Bērns policistiem paskaidroja, ka tēvs iegājis spēļu zālē, bet viņu atstājis ārā vienu. Ņemot vērā, ka bērns nevarēja nosaukt sava tēva pazīmes, policisti kopā ar puiku iegāja spēļu zālē un atrada tēvu, kurš tobrīd spēlēja azartspēles.

Policisti 1962. gadā dzimušo vīrieti un bērnu nogādāja policijas iecirknī, kur vīrietis atzina, ka bija plānojis pavadīt spēļu zālē tikai piecas minūtes, taču, sākot spēlēt azartspēles, zaudējis laika izjūtu.

Ņemot vērā, ka astoņus gadus veca bērna atstāšana bez uzraudzības vēlā vakarā tumsā un aukstumā ir bīstama, pret bērna tēvu sākta administratīvā lietvedība. Informācija par šo gadījumu ir nodota izvērtēšanai arī bāriņtiesai un sociālajam dienestam.

Policisti ir pieprasījuši videonovērošanas kameru ierakstus no notikuma vietas, lai precizētu, cik ilgi bērns atradies bez uzraudzības.

Policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri, redzot novārtā atstātu bērnu, par to ziņoja policijai, novēršot iespējamo nelaimi.

TVNET jau rakstīja, ka kāda sociālā tīkla «Facebook» lietotāja publicējusi informāciju, ka bijusi lieciniece tam, kā mazs bērns atrodas uz ielas, kamēr viņa tēvs - spēļu zālē. Situācijas risināšanā tika iesaistīta arī policija.

«Mīļie cilvēki, vai tad nepietiek ar Liepājas atgadījumu? Šodien ejot uz veikalu, kas atrodas blakus spēļu zālei Fēnikss, redzēju mazu puisīti pie tās stāvam. Aptuveni 4 vai 5 gadiņi, precīzi nezinu, bet maziņš. Iegāju veikalā, kamēr izstāvu rindas... nākot ārā, mazais vēl gaida! Uzjautāju, un pateica, ka tēti gaida, norādot uz spēļu zāles durvīm. Nekavējoties izsaucu policiju, jo ārā ir ne tikai tumšs, bet arī auksts un mazais puika ir pilnīgi viens,» raksta sociālā tīkla lietotāja.

Sociālā tīkla lietotāja raksta, ka, ierodoties policijai, noskaidrots, ka bērns ārā pavadījis aptuveni stundu, kamēr viņa tēvs sēdējis siltumā.

Savukārt biedrība bezvests.lv paudusi izbrīnu par to, ka, pēc garāmgājējas vārdiem, kad policijas darbinieki bez bērna iegāja spēļu zālē un jautāja, kurš ir bērna tēvs, neviens no klātesošajiem neatzinās.