Liepājas cietumā miris 34 gadus vecais vadītājs, kurš Rojā Zvejnieksvētkos notrieca vīrieti, bet pēc tam aizbēga no notikuma vietas. Pēc neilga laika viņš tika aizturēts, snaužot automašīnā.

Nu jau mirušais likumpārkāpējs toreiz atrašanas brīdī bija 1,4 promiļu reibumā.

«Ieslodzītais mira 9. janvārī. Konstatējot ieslodzītā veselības problēmas, nekavējoties tika izsaukta ātrā medicīniskā palīdzība, bet arī pēc 40 minūšu pūlēm dzīvību glābt neizdevās. Kā katrā nāves gadījumā, ir ierosināts kriminālprocess, veiktas ekspertīzes, pēc kurām tiks noteikts precīzs ieslodzītā nāves cēlonis. Vardarbīgas nāves pazīmes nav konstatētas,» TVNET pastāstīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāve Ināra Makārova.

Aculiecinieces nofilmētā video redzami satraukti jaunieši ceļmalā un tas, kā pēc brīža viens no viņiem tiek burtiski uzmests gaisā, kad viņam uztriecas auto.

Cilvēki Zvejnieksvētkos pļāpājuši un smējušies, kad agresīvs ieradies violetā kabrioleta īpašnieks ar beisbola nūju. «Izlēca cilvēks ar beisbola nūju ārā un staigāja – kam, kur, kā. Par daudz alkohola,» savulaik stāstīja Latvijas televīzijas uzrunātais aculiecinieks.

«Kad beidzās pacietība, aizgājām un atņēmām viņam to beisbola nūju. Viņš iekāpa mašīnā un it kā brauca prom. Mēs domājām, ka viss būs labi.»

Incidenta liecinieki stāsta, ka cietušais vīrietis visvairāk centies viņu nomierināt. «Vēl piegāja, apkampa – viss, nomierinies, beidz. Ko tu tik šausmīgi esi uzvilcies? Nevajag, viss. Pagāja te malā…»

Skatīties video
Zvejnieksvētkos Rojā autovadītājs notriecis cilvēku

«Cietušais stāvēja ceļmalā zālē. Kādu metru no ceļa varbūt. Varbūt divus.»

Šoferi atrada pēc sešām stundām. Ar saplaisājušu stiklu viņš bija veicis ceļu no Rojas līdz Dundagai, kur aizmidzis pie stūres. Izelpā bija 1,4 promiles alkohola, kas nozīmē, ka pirms tam bijis vēl vairāk.

Tiesa bija lēmusi, ka vīrietim par nodarīto ir jāpavada pieci gadi cietumā. Viņam jau iepriekš bija noteikts aizliegums vadīt automašīnu. Nozieguma izdarīšanas brīdī viņam nebija Latvijā reģistrētas vadītāja apliecības, bet liegums vairs nebija spēkā.

Vēstīts, ka Rojā, Jūras ielā, «Crysler» markas automašīna notriekusi 1984. gadā dzimušu vīrieti. Sākotnēji autovadītājs bija pametis notikuma vietu, tomēr vēlāk VP aizturējusi aizdomās turamo, 1983. gadā dzimušu vīrieti.