Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde savā rīcībā bija ieguvusi informāciju par personu, kura, iespējams, ir saistīta ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Informācijas pārbaudei veikti operatīvie pasākumi, kuru rezultātā pirmdien Daugavpilī konfiscēti marihuānas augiem līdzīgi stādi, kā arī aizdomās par saistību ar minēto noziedzīgo nodarījumu tika aizturēts vīrietis.

Policijas darbinieki, veicot operatīvos pasākumus un izmeklēšanas darbības noskaidroja, ka Daugavpilī kādas garāžas telpās, iespējams, ir ierīkota marihuānas audzētava.

Lai pārbaudītu iegūto informāciju, 8.janvārī policisti sadarbībā ar VID Muitas pārvaldes Kinoloģijas nodaļas darbinieku ar dienesta suni ieradās vienā no pilsētas garāžu kooperatīviem, kur veica sankcionēto kratīšanu. Apskatot garāžas telpas, tika konstatēts, ka tās pagrabā ir ierīkota istaba, kas ir speciāli aprīkota ar gaismas lampām un citām iekārtām.

Kopā kratīšanas laikā konfiscēti 32 marihuānas augiem līdzīgi stādi, ka arī to audzēšanai izmantots aprīkojums. Lai precīzi noteiktu izņemto vielu sastāvu un daudzumu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, taču jau tagad redzams, ka, visticamāk, tā ir marihuāna.

Tajā pašā dienā aizturēta arī iespējamā vainīgā persona - 1969. gadā dzimis vīrietis, kurš jau agrāk bija nonācis policijas redzeslokā, tajā skaitā aizdomās par saistību ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Izmeklēšana šajā lietā turpinās, savukārt aizturētajam par minēto noziedzīgo nodarījumu draud kriminālatbildība.