Latvijas Valsts policijas (VP) lietvedībā nav kriminālprocesu pret Viļņā aizturēto Krievijas pilsoni, kurš tiek turēts aizdomās par lielu naudas summu izzagšanu no bankomātiem Latvijā un Lietuvā, aģentūrai LETA apliecināja VP preses pārstāve Gita Gžibovska.

Gžibovska uzsvēra, ka izmeklēšanu veic Lietuvas policija. Viņa nekomentēja, vai Latvijas likumsargi snieguši Lietuvas kolēģiem palīdzību Krievijas pilsoņa notveršanā.

Jau ziņots, ka Viļņā aizvadītajā nedēļas nogalē aizturēts Krievijas pilsonis, kurš tiek turēts aizdomās, ka no bankomātiem Latvijā, Lietuvā un, iespējams, arī Igaunijā nozadzis lielas naudas summas, paziņojusi Viļņas apriņķa policija.

Lietuvas Kriminālpolicijas darbinieki no Latvijas policijas saņēmuši ziņas, ka no dažādiem bankomātiem Rīgā vienas nakts laikā izņemta sešciparu summa. Saņemta arī informācija par Igaunijas bankomātos ar viltotām kartēm nelikumīgi izņemtu naudu.

Sestdien rīta agrumā Viļņas apriņķa policijas dežurants saņēma kompānijas «Wordline Lietuva» ziņojumu, ka dažādos Viļņas bankomātos, iespējams, veiktas nelikumīgas operācijas. Uz norādītajām bankomātu atrašanās vietām devās lieli policijas spēki un pie viena no tiem aizturēja 31 gadu vecu Krievijas pilsoni, pie kura tika atrastas 50 viltotas norēķinu kartes un gandrīz 27 000 eiro, ko viņš acīmredzot īsā laikā bija paspējis piesavināties.

Kriminālpolicijas Īpašuma noziegumu izmeklēšanas pārvaldes darbinieki noskaidroja, ka aizturētais iepriekšējā vakarā ielidojis Viļņā no Rīgas. Pie viņa atrasta arī lidmašīnas biļete uz Varšavu. Savukārt Lietuvas portāls «alfa.lt» ziņo, ka Rīgā viņš ieradies no Maskavas.