Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona policisti par vairākkārt izteiktiem viltus spridzināšanas draudiem aizturējuši agrāk par zādzībām sodītu vīrieti, informēja Valsts policija.

Pagājušā naktī uz Valsts policijas tālruni 110 tika saņemts zvans no anonīma vīrieša, kurš apgalvoja, ka Rīgā, kādā no Vietalvas ielas namiem, viņš esot ievietojis spridzekli. Zvanītājs nenorādīja konkrētu adresi.

Pēc dažām minūtēm tika saņemts vēl viens identisks zvans, bet vēl pēc brīža - trešais zvans, kura laikā zvanītājs paziņoja, ka esot ievietojis spridzekli Valsts policijas Transporta pārvaldē, kas atrodas turpat netālu. Minētā iestāde visu diennakti tiek apsargāta, un nebija saņemti signāli, ka tur varētu būt novietotas bīstamas ierīces vai vielas.

Šajā adresē ieradās Rīgas Latgales iecirkņa policisti un Speciālo uzdevumu bataljons. Turpat netālu Latgales priekšpilsētā uz ielas tika pamanīts 1992.gadā dzimis vīrietis, kurš veicis zvanu. Speciālo uzdevumu bataljona policisti viņu nekavējoties aizturēja. Pārbaudot vīrieša mobilo telefonu, apstiprinājās, ka konkrētajā laikā viņš trīs reizes zvanījis policijai. Aizturēšanas brīdī vīrietis bija ievērojamā alkohola reibumā un savu rīcību pamatot nevarēja.

Iepriekš šis vīrietis ir saukts pie kriminālatbildības par to, ka zadzis automašīnas, ar kurām pats braucis, bet vēlāk, lai slēptu pēdas, tās aizdedzinājis. Tāpat jaunais vīrietis sodīts par laupīšanu un zādzībām nelielā apmērā.

Policijā sākts kriminālprocess.

Policija atgādina, ka šādu nepatiesu ziņu sniedzējiem ir jāsedz arī zaudējumi, kas radušies operatīvajiem dienestiem, ierodoties uz nepamatotu izsaukumu. Turklāt gadījumos, kad bijusi nepieciešama iedzīvotāju evakuācija, jāsedz arī konkrētajā adresē esošo uzņēmumi zaudējumi.