Šonedēļ Valsts policija (VP) aizturējusi trīs vīriešus, kuri tiek turēti aizdomās par vismaz 20 šajā vasarā izdarītām zādzībām no Sarkandaugavas un Vecmīlgrāvja dzīvokļiem, birojiem, darbnīcām un kāpņu telpām, portālu TVNET informēja VP pārstāve Gita Gžibovska.

Veicot vairākas kratīšanas vīriešu dzīvesvietās un pārbaudot lombardus, policisti ir atguvuši daļu no nozagtajām mantām. Saistībā ar notikušo uzsākti vairāki kriminālprocesi. Šobrīd policija skaidro katra aizturētā vīrieša lomu minētajos noziegumos un citus notikušā apstākļus.

Šā gada jūnija beigās VP tika saņemta informācija par dzīvokļa apzagšanas gadījumu Rīgā, Sarkandaugavā. Izmeklējot šo noziegumu, VPRīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonām noskaidroja, ka ar šo noziegumu, iespējams, saistīti trīs vīrieši.

Pirmdien, 21. augustā, aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu aizturēja 1974. un 1984. gadā dzimušus vīriešus. Savukārt nākamajā dienā tika aizturēts pēdējais noziedzīgā grupējuma dalībnieks – 1977. gadā dzimis vīrietis.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika iegūta informācija, ka aizturētās personas šovasar izdarījušas arī citas zādzības no dzīvokļiem,birojiem, kā arī apavu un mēbeļu darbnīcām, kas atrodas Sarkandaugavā un Vecmīlgrāvī.

Šīs zādzības vieno kopīgas nianses-visos gadījumos vīrieši bija iekļuvuši pirmā stāva telpās, uzlaužot logu restes. Kamēr telpās neatradās iedzīvotāji, vīrieši no tām iznesa visu, kas vērtīgs – dārglietas, datorus, televizorus, kases aparātus, instrumentus un citas mantas. Policistu rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētie vīrieši izdarījuši arī vairākas velosipēdu zādzības no kāpņu telpām, pārgriežot drošības slēdzenes.

Policijai šobrīd ir informācija par 20 zādzību epizodēm, kas izdarītas laika posmā no 2017. gada jūnija līdz augustam. Kopējā zaudējuma summa tiek apzināta.

Veicot vairākas kratīšanas vīriešu dzīvesvietās, policisti ir atraduši un atsavinājuši daļu no nozagtajām mantām. Tāpat daļa nozagto mantu tika uzietas lombardā. Policisti šobrīd turpina skaidrot, kur atrodas pārējās zagtās mantas un pārējos noziegumu apstākļus.

Visi aizturētie vīrieši jau iepriekš sodīti par analoģiskām zādzībām, kā arī par narkotisko vielu neatļautu lietošanu. Turklāt aizdomās turētie vīrieši vien nesen atbrīvojušies no ieslodzījuma vietas. Savu vainunoziegumos viņi atzīst.

Saistībā ar notikušo sākti vairāki kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību ar iekļūšanu, kā arī pēc Krimināllikuma 180. panta – par zādzību nelielā apmērā.

Vienam no aizturētajiem vīriešiem ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Savukārt pārējie divi vīrieši šobrīd atrodas izolatorā un rīt, 24. augustā, tiks pieņemts par drošības līdzekļa piemērošanu arī šīm personām.