Mirušā Ivana Berladina mātei ir vēl pieci bērni un viens mazbērns, kopā ģimenē bez Ivana auga vēl seši bērni.

Kā trešdien preses konferencē informēja Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva, vistuvākajā laikā tiks izlemts jautājums par pārējo bērnu turpmāko likteni.

Savukārt Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis uzsvēra, ka notikušais ir visas sabiedrības atbildība.

«Tā ir visa mūsu attieksme pret bērniem. Diemžēl ir dažādas ģimenes, dažādi bērni, dažādas situācijas. Tiklīdz ir situācija, par kuru būtu jāziņo atbildīgajiem dienestiem, sabiedrībai to nekavējoties jādara!» uzsvēra Ķuzis.

Jau ziņots, ka bezvēsts pazudušā un mirušā piecgadīgā Ivana Berladina ģimenē aug arī citi bērni, informēja Liepājas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Lazdāne apliecināja, ka pašvaldības iestādes vērtēs, vai ģimene spēj rūpēties par bērniem. Izvērtēšanā iesaistīti pašvaldības speciālisti, Sociālais dienests, bāriņtiesa.

«Tiek darīts viss iespējamais, lai šāda situācija vairs neatkārtotos,» pauda pašvaldības pārstāve, atzīstot, ka visām iesaistītajā pusēm notikušais ir mācība.

Šodien pašvaldības pārstāvji tiksies ar bojāgājušā zēna ģimeni, kurai tiek sniegta psiholoģiskā palīdzība. Pašvaldība nodrošinās arī finansiālo palīdzību saistībā ar zēna bēru rīkošanu.

Iepriekš bāriņtiesā pauda, ka Berladina ģimene nav bāriņtiesas redzeslokā, bet sadarbību ar Sociālo dienestu ģimene bija sākusi maijā.

Jau vēstīts, ka Liepājā pazudušais piecus gadus vecais Ivans Berladins vakar atrasts mežā bez dzīvības pazīmēm.

Zēna mirstīgās atliekas atrastas vakar ap plkst.19 Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos.

Pēc policijas sniegtās informācijas, viss liecinot, ka pareiza bijusi policijas iepriekš izvirzītā versija par to, ka bērns varētu būt klīdis viens un apmaldījies.

Izmeklēšana šajā lietā turpinās.