Šodien plkst.9 Lielā Talka sākās 1700 oficiālajās vietās, informēja talkas mediju koordinatore Ginta Zalaka. Visvairāk talkošanas vietu šogad ir Zemgalē un Latgalē. Rīgā talka norisinājās aptuveni 250 vietās.

Šajā pēcpusdienā Rīgā Lielā talka noslēdzās ar simbolisku liepas iestādīšanu likteņupes krastā. Liepa tika iestādīta 11.novembra krastmalā pie Lielā Kristapa.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piedaloties liepas stādīšanā, pauda vēlmi, lai nākotnē Latvija kļūtu par zaļāko valsti pasaulē. Viņš norādīja, ka šodien aizritēja pēdējā talka šajā Latvijas simtgadē, taču tas nenozīmējot, ka nesekos citas nākamajos simts gados.

Tā esot iespēja veidot Latviju tādu, kādu mēs vēlamies - zaļu, skaistu un sakoptu, teica Vējonis.

Kā ziņots, Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme teica: «Koks simbolizē dzīvību. Stādot šo koku, mēs vēlēsim Latvijai laimi, pārticību, veselību. Vēlēsim Latvijai nākamajos 100 gados kļūt tādai, kādu mēs to gribam un ceram redzēt. Iespējams, ka šis koks, kuru mēs iestādīsim, piedzīvos Latvijas divsimtgadi. Katrs ar savu Lielās Talkas laikā padarīto darba un laba vēlējumu mūsu nākotnei mēs stādām Latvijas nākotni - mēs liekam pamatus nākamajiem simts mūsu zemes gadiem. Tāpēc vēlos izteikt pateicību katram talciniekam, kurš piedalās Lielajā Talkā - mēs visi kopā veidojam nākamās simtgades valsti».

Kā ziņots, šodien visā valsts teritorijā 1700 vietās norisinājās ikgadējā akcija «Lielā talka», kuras laikā cilvēki tika aicināti piedalīties piesārņoto vietu attīrīšanā un sev apkārtējās teritorijas labiekārtošanā.

Tiem, kuri nav paspējuši noorganizēt savu talku ir iespēja izvēlēties kādu no apstiprinātajām talkošanas vietām mājaslapā «www.talkas.lv» un šodien tai pievienoties. Pirms tam ieteicams pie talkas atbildīgā noskaidrot, vai nav nepieciešams līdzi paņemt kādus īpašus darba rīkus.

Dodoties talkā, ieteicams vilkt garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās vislabāk būtu vilkt slēgtus apavus ar pietiekami citu, biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā – cepuri vai lakatu.

38 Foto
Lielās talkas ietvaros tiek sakopta Mangaļsalas apkārtne
17 Foto
Lielā talka Ogrē
26 Foto
Lielā talka Daugavpilī pie Daugavas
Skatīties video
Video sveiciens no talkotājiem Vīnē