ASV turpina priekšdarbus pirms 12.jūnijā paredzētās prezidenta Donalda Trampa tikšanās ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, otrdien paziņoja Valsts departaments pēc ziņas, ka Kims esot draudējis atcelt šo tikšanos Dienvidkorejas un ASV kopīgo militāro manevru dēļ.

«Mēs turpināsim plānot tikšanos,» reportieriem paziņoja Valsts departamenta preses sekretāre Hetere Nauerta, piebilstot, ka Vašingtona nav saņēmusi «nekādu paziņojumu» par Ziemeļkorejas nostājas maiņu.

«Mēs neesam no šīs valdības vai Dienvidkorejas valdības dzirdējuši neko tādu, kas norādītu, ka mums nevajadzētu turpināt šos manevrus vai nevajadzētu turpināt plānot mūsu tikšanos nākammēnes starp prezidentu Trampu un Kimu Čenunu,» paziņoja Valsts departamenta preses sekretāre.

Dienvidkorejas ziņu aģentūra «Yonhap» neilgi pirms tam bija ziņojusi, ka Kims draudējis atcelt tikšanos ar Trampu Dienvidkorejas un ASV kopīgo militāro manevru dēļ. Phenjana arī paziņojusi, ka «Max Thunder» manevru dēļ atceļ trešdien paredzēto abu Koreju līderu tikšanos, vēstīja «Yonhap».

Saskaņā ar «Yonhap» ziņu Ziemeļkoreja manevrus nosaukusi par «militāru provokāciju, kas ir pretrunā ar pozitīvo politisko attīstību Korejas pussalā».

Nauerta noliedza, ka šie manevri esot provokatīvi. «Kims Čenuns ir sacījis, ka viņš saprot to, ka Savienotajām Valstīm ir svarīgi veikt šos kopīgos manevrus. Tie turpinās,» sacīja Valsts departamenta preses sekretāre.

29 Foto
ASV sagaida trīs Ziemeļkorejas atbrīvotos amerikāņus