Itālijas populistiskā Pieczvaigžņu kustība (M5S) un labējā Līga svētdien informējušas prezidentu Serdžo Matarellu, ka ir gatavas izvirzīt jaunās valdības programmu un nominēt premjerministra amata kandidātu, vēstīja Itālijas mediji.

Līgas līderis Mateo Salvīni iepriekš paziņoja, ka kopā ar M5S vadītāju Luidži di Maio «raksta vēsturi» un zvanīs prezidentam.

Itālijas ziņu aģentūra AGI vēstīja, ka di Maio zvanījis prezidenta kancelejai, lai «paziņotu, ka viņi ir gatavi no rītdienas [pirmdienas] paziņot visu, tostarp premjerministra vārdu».

Ja valsts galva izvirzīto nomināciju pieņems, jaunais premjerministrs amatā varētu stāties pāris dienu laikā.

Pēc otrās sarunu dienas ar Salvīni di Maio uzsvēra, ka premjerministra amata kandidāts būs «politiķis, nevis tehnokrāts».

Itālijas mediji vēstījuši, ka uz valdības vadītāja vietu tiks virzīts kādas trešās partijas pārstāvis, kas nepieder ne pie Līgas, ne pie M5S. Turklāt tas būšot cilvēks ar starptautisku autoritāti.

Salvīni un di Maio pirmdien paredzēta vēl viena tikšanās, bet pēc tam gaidāma viņu ierašanās prezidenta rezidencē.

Acīmredzami pēc 4.martā notikušajām parlamenta vēlēšanām abām partijām beidzot izdevies vienoties par kompromisu. Itālijas mediji vēstījuši, ka abas partijas vienojušās atcelt pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, un M5S ir gatava pieņemt Līgas stingro antiimigrācijas nostāju. Līga arī esot gatava atteikties no ieceres krasi samazināt nodokļus, bet M5S - no vēlmes ieviest vispārējo pamatienākumu.

Parlamenta vēlēšanās Līga, kas iepriekš bija pazīstama kā Ziemeļu līga, saņēma 17% balsu, tomēr tā ietilpa plašākā centriski labējā koalīcijā, ko atbalstīja 37% vēlētāju. M5S vēlēšanās saņēma gandrīz 33% balsu.