Maskava saistībā ar Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam turpina izplatīt «melus un dezinformāciju», trešdien pēc Krievijas Ārlietu ministrijas brīfinga, kas bija veltīts Skripaļa lietai, norādīja Lielbritānijas vēstniecība Maskavā.

«Mēs neguvām ticamu izskaidrojumu tam, kāpēc uz Apvienotās Karalistes zemes tika lietota Krievijā ražotā nervus paralizējošā viela. Tā vietā, lai sniegtu atbildes, Krievija turpina izplatīt melus un dezinformāciju,» vēstniecība norādīja tviterī.

Krievija trešdien noraidīja Lielbritānijas apgalvojumus par ķīmiskā ieroča «Novičok» izmantošanu Anglijas pilsētā Solsberi 4.martā notikušajā uzbrukumā bijušajam Skripaļam un viņa meitai, jo tādas ķimikālijas pielietošana būtu nogalinājusi daudzus cilvēkus.

«Jebkāda militāras kategorijas indes pielietošana nekavējoties novestu pie liela upuru skaita indēšanas vietā,» paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas bruņojuma neizplatīšanas un kontroles jautājumu departamenta direktors Vladimirs Jermakovs.

Jermakovs arī paziņoja, ka Lielbritānijas varasiestādes vai nu nav spējīgas garantēt pilsoņu drošību, vai arī pašas tieši vai netieši režisējušas uzbrukumu Krievijas pilsonei Jūlijai Skripaļai.

Tāpat Jermakovs pavēstīja, ka saistībā ar Skripaļa saindēšanu pieaug jautājumu skaits Lielbritānijai, bet Londona jaucas paskaidrojumos.

«Mūsu jautājumu klāsts Lielbritānijai aug un paplašinās, ne uz vienu mēs skaidru atbildi neesam saņēmuši,» sacīja Jermakovs. «Nav skaidrības mums galvenajā jautājumā - kas īsti notika Lielbritānijas teritorijā ar diviem Krievijas pilsoņiem. Pagaidām britu kolēģi savās liecībās ļoti stipri putrojas, viņiem ir pārāk daudz nesakritību.»

Maskavas un Londonas attiecības ir nopietni saasinājušās saistībā ar bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanu ar nervus paralizējošu vielu 4.martā Solsberi.

48 Foto
Izmeklēšana Solsberijā Skripaļa indēšanas lietā
6 Foto
Bijušais Krievijas izlūks Sergejs Skripaļs

Lielbritānija apsūdz Kremli, ka tas Lielbritānijas teritorijā īstenojis slepkavības mēģinājumu, izmantojot aizliegtus ķīmiskos ieročus.

Lielbritānija šomēnes izraidīja 23 Krievijas diplomātus. Krievija spērusi atbildes soļus, arī izraidot 23 britu diplomātus un apturot Britu padomes darbību Krievijā.

Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas preses pārstāvis paziņojis, ka Londona «aktīvi apsver» citus pasākumus.

Starptautiskā Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW) otrdien paziņoja, ka būs nepieciešamas divas vai trīs nedēļas, lai pilnībā izanalizētu vielu, ar ko tika saindēti Skripaļi.