Par sociālā tīkla «Facebook» datu ievākšanas programmu datu analīzes uzņēmumā «Cambridge Analytica» atbildīgs bija toreizējais «Cambridge Analytica» viceprezidents un vēlākais pašreizējā ASV prezidenta vecākais stratēģis Stīvs Banons, ASV laikrakstam «The Washington Post» atklājis kāds bijušais «Cambridge Analytica» darbinieks.

Kā vēstīts, «Cambridge Analytica» tika ierauta plašā skandālā pēc tam, kad atklātībā nonāca informācija, ka uzņēmums esot ievācis aptuveni 50 miljonu «Facebook» lietotāju datus ASV, lai tos izmantotu vēlētāju profilu veidošanā. Sociālā tīkla lietotāju dati ievākti un izmantoti bez pašu lietotāju ziņas.

«Cambridge Analytica» darbojusies Trampa priekšvēlēšanu kampaņas organizētāju uzdevumā, ar mērķi izstrādāt instrumentus vēlētāju izvēles prognozēšanai un iespējamajai šīs izvēles ietekmēšanai.

Kā vēsta ASV raidorganizācija CNN, Banons «Cambridge Analytica» viceprezidenta amatu pameta, lai 2016.gada augustā kļūtu par Trampa priekšvēlēšanu kampaņas vadītāju.

Pēc Trampa kļūšanas par prezidentu Banons pildīja Baltā nama vecākā stratēģa pienākumus, bet pagājušā gada augustā Banons darbu Baltajā namā atstāja.

Bijušais «Cambridge Analytica» darbinieks Kriss Vailijs sarunā ar «The Washington Post» atklāja, ka uzņēmums ASV iedzīvotāju informācijas, tostarp «Facebook» lietotāju profilu informācijas, iegādei 2014.gadā iztērēja aptuveni vienu miljonu dolāru un šos izdevumus esot apstiprinājis pats Banons.

Vailijs paudis viedokli, ka Banons bijis uzskatāms par faktisko «Cambridge Analytica» vadītāju, jo «Cambridge Analytica» izpilddirektors Aleksandrs Nikss, savus lēmumus saskaņojis ar Banonu.

Kā ziņots, otrdien «Cambridge Analytica» vadītājs Nikss tika atstādināts no amata.

13 Foto
«Cambridge Analytica» atstādina savu vadītāju

«Cambridge Analytica» gan ir noliegusi apgalvojumus, ka tā esot savākusi «Facebook» lietotāju datus, darbojoties Trampa vēlēšanu kampaņas labā.

Kā iepriekš ziņoja LETA, «Cambridge Analytica», kas ir Lielbritānijas uzvedības mārketinga firmas SCL filiāle ASV, guva ievērību kā firma, kuru «Breksita» kampaņas organizācija «Leave.EU» nolīga datu vākšanai.