Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu ceturtdien norādījis, ka militārā operācija pret kurdiem Afrīnā, Sīrijas ziemeļos, tiks pabeigta maijā, vēsta Turcijas mediji.

Kopš operācijas sākuma janvārī Turcija esot «neitralizējusi» vairāk nekā 3000 «teroristu», pavēstījusi Ankara.

Čavušolu, kurš atradās ceļā uz Vīni, paziņoja, ka pēc operācijas Sīrijā Turcija varētu rīkot kopīgas militāras misijas ar Irāku, kad tā maijā būs sarīkojusi vēlēšanas.

Turcijas kurdu separātistu bruņotajam grupējumam Kurdistānas strādnieku partija (PKK) ir bāzes Irākas ziemeļos. Turcija paziņojusi, Sīrijas kurdu lielākā politiskā organizācija Demokrātiskās savienības partija (PYD) ir saistīta ar PKK.

Tikmēr turpinās Turcijas centieni panākt Sīrijas kurdu politiskā līdera Saleha Muslima aizturēšanu. Čavušolu norādīja, ka Muslims šobrīd atrodas Zviedrijā, kurai prasīts viņu aizturēt.

Muslims pagājušajā mēnesī pēc Turcijas pieprasījuma tika īslaicīgi aizturēts Čehijā, tomēr tiesa lika viņu atbrīvot. Viņš pēc tam devās uz Vāciju, kur Berlīnē piedalījās demonstrācijā pret Turcijas operāciju Afrīnā. Lai arī Ankara pieprasīja Muslima aizturēšanu un izdošanu, Vācijā pret Sīrijas kurdu līderi nekādi tiesiski pasākumi netika veikti.

25 Foto
Turcijas iebrukums Sīrijas reģionā Afrīnā