Eiroskeptiķu partija «Alternatīva Vācijai» (AfD) kļuvusi par otru populārāko partiju, apsteidzot sociāldemokrātus (SPD), liecina pirmdien publicētie aptaujas rezultāti.

Saskaņā ar socioloģijas institūta INSA aptauju, kas veikta pēc laikraksta «Bild» pasūtījuma, gadījumā, ja vēlēšanas notiktu šobrīd, par AfD balsotu 16% vāciešu, kamēr SPD varētu cerēt tikai uz 15,5% balsu.

Tikmēr Merkeles pārstāvētajiem konservatīvajiem (CDU/CSU) atbalstu izteikuši 32% aptaujāto.

«Konservatīvo bloks šobrīd patiesībā ir vienīgā masu partija,» atzinis INSA vadītājs Hermans Binkerts.

Septembrī notikušajās Bundestāga vēlēšanās SPD cieta smagāko sakāvi kopš Otrā pasaules kara, iegūstot 20,5% balsu.

Taču pēc tam, kad partijas vadība, grozot sākotnējo lēmumu, piekrita iesaistīties vēl vienā «lielajā koalīcijā» ar konservatīvajiem, sociāldemokrātu popularitāte sāka kristies vēl dramatiskāk.

Saskaņā ar INSA aptauju 13% vāciešu šobrīd balsotu par «zaļajiem», 11% - par kreiso ekstrēmistu partiju «Die Linke» («Kreisie»), bet deviņi procenti – par liberālo Brīvo demokrātu partiju (FDP).

Kopumā, veicot aptauju, INSA laikā no 16. Līdz 19.februārim intervējusi 2040 respondentu, un pieļaujamā aptaujas kļūda ir trīs procentpunkti.

Tajā pašā laikā saskaņā ar Sabiedrisko pētījumu un statistikas analīzes institūta «Forsa» veikto aptauju, kuras rezultātus pirmdien publiskojušas raidorganizācijas RTL un «n-tv», SPD joprojām saglabājusi Vācijas otrās populārākās partijas statusu, lai gan to atbalsta tikai 16% vēlētāju.

Saskaņā ar šo aptauju CDU/CSU atbalsta 34% vāciešu, bet AfD trešo vietu dala ar «zaļajiem», un par katru no abām šīm partijām gatavi balsot pa 13% vēlētāju.

Savukārt «Die Linke» atbalsta 10%, bet FDP – 9% aptaujāto.