Pēc balsojuma, kurā Polijas parlaments noraidīja ierosinājumu liberalizēt likumu par abortiem, abās lielākās opozīcijas partijās parādījušās iekšējās šķelšanās pazīmes, vēsta Polijas Radio.

Lielākā opozīcijas partija «Pilsoniskā platforma» (PO) ceturtdien izslēdza trīs deputātus, kas dienu iepriekš notikušajā balsojumā pārkāpa frakcijas disciplīnu un balsoja pret abortu likuma liberalizēšanu.

Par dumpinieku izslēgšanu lēma partijas valde, kura aicinājusi sodīt arī tos 29 PO deputātus, kas trešdienas balsojumā nepiedalījās.

Tikmēr trīs deputāti, kas pārstāv otru opozīcijā esošo partiju - «Nowoczesna» («Modernitāte») - paziņojuši, ka uz mēnesi aptur savu darbību partijas frakcijā, jo daļa tās biedru arī nepiedalījās balsojumā.

Šī mēneša laikā viņi pieprasījuši partijas iekšienē atrisināt domstarpības par svarīgākajiem jautājumiem.

Tajā pašā laikā, par pārsteigumu politikas vērotājiem, 58 deputāti, kas pārstāv valdošo konservatīvo partiju «Likums un taisnīgums» (PiS), balsoja par organizācijas «Glābiet sievietes» ierosinātā likumprojekta nodošanu komisijām.

Kā ziņots, Polijas parlaments trešdien jau pirmajā lasījumā noraidīja priekšlikumus mīkstināt stingros abortu ierobežojumus.

Pašlaik spēkā esošs likums, kas tika pieņemts 1993.gadā, aizliedz abortus, izņemot gadījumus, ja ir notikusi izvarošana vai incests, ja grūtniecība apdraud mātes veselību, vai ja embrijs ir nopietni deformēts.

Polijā, kur ir 38 miljoni iedzīvotāju, gadā tiek izdarīti apmēram 1000 legālu abortu. Sieviešu tiesību organizācijas lēš, ka 100 000 līdz 150 000 abortu gadā tiek izdarīti nelegāli vai ārvalstīs.