Ja apstiprināsies ASV mediju ziņas, ka Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps Āfrikas valstis, Haiti un Salvadoru nodēvējis par «sūdu bedres valstīm», šādi izteikumi jāatzīst par apkaunojošiem un rasistiskiem, piektdien sacīja ANO Cilvēktiesību biroja pārstāvis sakariem ar presi Ruperts Kovils.

«Ja tas apstiprināsies, tad tie no Savienoto Valstu prezidenta puses ir šokējoši un apkaunojoši izteikumi. Piedodiet, bet nav cita vārda, lai to raksturotu, kā «rasistiski»,» viņš norādīja.

Kā ziņoja laikraksts «The Washington Post», Tramps ceturtdien esot pārsteidzis ASV likumdevējus, lietojot vārdus «sūdu bedres valstis», kad likumdevēji ierosinājuši atjaunot Haiti, Salvadoras un Āfrikas valstu imigrantu aizsardzību.

Tramps bijis neapmierināts, kad likumdevēji piedāvājuši atjaunot šo valstu imigrantu aizsardzību abu lielo partiju atbalstītas imigrācijas vienošanās ietvaros.

«Kāpēc pie mums brauc cilvēki no visām šīm sūdu bedres valstīm?» - atsaucoties uz diviem anonīmiem cilvēkiem, kas tikuši informēti par sanāksmi, par prezidenta teikto ziņoja laikraksts.

Prezidents tad ierosinājis, ka ASV būtu vairāk jāļauj ieceļot cilvēkiem no tādām valstīm kā Norvēģija.

Ar priekšlikumu nākuši klajā divi senatori, kas tikušies ar Trampu Baltā nama Ovālajā kabinetā.

Viņi ierosinājuši atjaunot pastāvīgo iedzīvotāju īpašo statusu Salvadoras un citu valstu pilsoņiem likumos, kuros būtu paredzēts finansējums mūrim uz ASV-Meksikas robežas, kā arī izmaiņas vīzu loterijas sistēmā.