ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien esot pārsteidzis likumdevējus, lietojot vārdus «sūdu bedres valstis», kad likumdevēji ierosinājuši atjaunot Haiti, Salvadoras un Āfrikas valstu imigrantu aizsardzību, vēsta laikraksts «The Washington Post».

Tramps bijis neapmierināts, kad likumdevēji piedāvājuši atjaunot šo valstu imigrantu aizsardzību abu lielo partiju atbalstītas imigrācijas vienošanās ietvaros.

«Kāpēc pie mums brauc cilvēki no visām šīm sūdu bedres valstīm?» atsaucoties uz diviem anonīmiem cilvēkiem, kas tikuši informēti par sanāksmi, vēsta laikraksts.

Prezidents tad ierosinājis, ka ASV būtu vairāk jāļauj ieceļot cilvēkiem no tādām valstīm kā Norvēģija.

Ar priekšlikumu nākuši klajā divi senatori, kas tikušies ar Trampu Baltā nama Ovālajā kabinetā.

Viņi ierosinājuši atjaunot pastāvīgo iedzīvotāju īpašo statusu Salvadoras un citu valstu pilsoņiem likumos, kuros būtu paredzēts finansējums mūrim uz ASV-Meksikas robežas, kā arī izmaiņas vīzu loterijas sistēmā.

Baltais nams Trampa izteikumu nenoliedza.

«Es nosodu šo nepiedodamu paziņojumu un pazemojumu prezidenta birojā,» tvītoja demokrātu likumdevējs no Mērilendas Elaija Kamingss.

Cits melnādainais demokrātu likumdevējs Sedriks Ričmonds sacīja, ka Trampa komentāri esot «jauns pierādījums tam, ka viņa solījums «atkal padarīt Ameriku dižu» patiesībā nozīmē atkal padarīt Ameriku baltādainu».

Republikāne Mia Lova, kura ir vienīgā haitiešu-amerikāņu pārstāve ASV Kongresā, pieprasīja Trampa atvainošanos.

Savukārt melnādaino aktīvistu organizācija NAACP apsūdzēja ASV prezidentu par krišanu «arvien dziļāk un dziļāk rasismā un ksenofobijā».