Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien ieradies Krievijas gaisa spēku Hmeimimas aviobāzē Sīrijā un devis pavēli izvest no Sīrijas daļu Krievijas karaspēka kontingenta. Vizīte iepriekš nebija izziņota.

(Papildināta ziņa.)

Aviobāzē Putinu sagaidīja Sīrijas prezidents Bašars al Asads, Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu un Krievijas karaspēka grupējuma Sīrijā pavēlnieks ģenerālpulkvedis Sergejs Surovikins.

Hemeimimas bāzē uzrunājot Krievijas karavīrus, Putins teica, ka devis pavēli izvest no Sīrijas lielāko daļu Krievijas bruņoto spēku kontingenta.

Putins 2016.gada martā paziņoja, ka plānojot no Sīrijas atsaukt lielāko daļu Krievijas karavīru.

«Aizsardzības ministram, ģenerālštāba priekšniekam pavēlu - sākt izvest Krievijas karaspēka grupējumu uz pastāvīgās dislokācijas vietām,» sacīja Putins.

Taču Putins piebilda, ka tad, ja «teroristi atkal pacels galvas», tad Krievija veiks «tādus uzlidojumus, kādus tie vēl nav redzējuši», ziņo raidorganizācija BBC.

Arī pēc lielākās Krievijas kontingenta daļas izvešanas Hmeimimā paliks aviācija un pretgaisa aizsardzības iekārtas, kā arī inženierkaraspēks, paziņoja Krievijas parlamenta augšpalātas aizsardzības un drošības komitejas priekšsēdētājs Viktors Bondarevs.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 340 000 cilvēku.