ASV demokrātu partijas pārstāvji nākuši klajā ar pieciem punktiem, pēc kuriem potenciāli varētu virzīt impīčmenta procedūru pret ASV prezidentu Donaldu Trampu. Taču, tā kā Kongresā ir republikāņu pārsvars, viņi uz panākumiem necer, vēsta raidorganizācija CNN.

Demokrātu partijas pārstāvis no Tenesī štata Stīvs Koens trešdien uzskaitījis piecus iemeslus, kāpēc pret Trampu vajadzētu sākt impīčmenta procedūru: lēmums par Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) bijušā vadītāja Džeimsa Komija atlaišanu, divi punkti par goda titulu un ārvalstu dāvanu pieņemšanu bez Kongresa atļaujas, kā arī federālās tiesu sistēmas un preses brīvības graušanu.

«Pienācis laiks Amerikas tautai un šim prezidentam skaidri parādīt, ka viņa virknei ar mūsu Konstitūcijas pārkāpumiem jāpieliek punkts ar impīčmentu,» norāda Koens.

Taču Koens netic, ka viņa priekšlikums novedīs pie impīčmenta procesa sākšanas pret Trampu. «Negaidu, ka Pārstāvju palātas Tieslietu komisija, kas darbojas kā administrācijas atzars, rīkos sēdes,» viņš sacīja.

«Ir daudz iemeslu, kāpēc es domāju, ka prezidents [Tramps] ir briesmīgs prezidents un briesmīgs cilvēks, bet ne visi no šiem iemesliem ir pietiekami, lai sāktu impīčmenta procedūru pret amatā esošu prezidentu,» teica demokrātu pārstāvis Luiss Gutjeress no Ilinoisas štata, kurš iesaistījās priekšlikuma sagatavošanā.

Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa nopēla «ekstrēmistus Kongresā», kuri nespējot pieņemt Trampa uzvaru pagājušā gada vēlēšanās. Republikāņu Nacionālās komitejas runasvīrs Maikls Ārens tikmēr centienus sākt impīčmenta procesu nodēvēja par «radikāliem».

Šī nav pirmā reize, kad demokrāti publiski apsprieduši jautājumu par Trampa impīčmentu. Demokrātu pārstāve Pramila Džajapala no Vašingtonas štata šomēnes sacīja, ka Tramps pastrādājis «nopietnus konstitucionālus pārkāpumus, kas varētu būt par pamatu impīčmentam». Viņa aicināja demokrātus rīkoties.