Kanādas Kvebekas province trešdien aizliegusi valdības darbiniekiem un ikvienam valdības pakalpojumu saņēmējam sabiedriskā vietā valkāt seju aizsedzošu apģērbu, ko kritiķi jau nosaukuši par vēršanos pret musulmaņu sievietēm.

Liberāļu valdības izstrādātais reliģijas neitralitātes likums liek visiem pilsoņiem atklāt sejas, sniedzot un saņemot valdības pakalpojumus.

Divas vadošās opozīcijas partijas iebilda pret likumu, uzstājot, ka tas pietiekami stingri nevēršas pret skaidri redzamu reliģisko simbolu atrašanos sabiedriskajā telpā.

Jaunais likums attiecas uz ierēdņiem, policistiem, skolotājiem, autobusu šoferiem un veselības aprūpes sistēmas darbiniekiem, kuri strādā publiski finansētās slimnīcās.

Atsevišķos gadījumos gan ir pieļaujami izņēmumi.

«Man vajadzētu redzēt jūsu seju, jums vajadzētu redzēt manu,» uzsvēra Kvebekas premjerministrs Filips Kuijārs.

Runājot ar reportieriem, viņš vērsa uzmanību, ka jaunais likums nodrošinās labāku «saskarsmi, identifikāciju un drošību».

Kvebekas valdība ir uzsvērusi, ka likums attiecas uz visu seju aizsedzošu apģērbu, un tas nevēršas tieši pret musulmaņu sievietēm.

Kritiķi savukārt norādījuši, ka likuma iesviešanas rezultātā musulmaņu sievietes tiks atstumtas, ierobežojot viņu piekļuvi darbam valdības sektorā un tās sniegtajiem pakalpojumiem.

Kanādas Musulmaņu nacionālā padome paziņojusi, ka likums atspoguļo «neglītu identitātes politiku» pirms nākamgad Kvebekā gaidāmajām vēlēšanām.