Frauke Petrija, kas neilgi pēc 24.septembrī notikušajām Bundestāga vēlēšanām paziņoja par aiziešanu no eiroskeptiķu partijas «Alternatīva Vācijai» (AfD), šķiet, jau nodibinājusi jaunu partiju, ceturtdien ziņo vācu mediji.

Vācijas sabiedriskā raidorganizācija MDR un laikraksts «Bild» vēsta, ka starp personām, kuras reģistrējušas «Die Blaue Partei» (Zilo partiju), ir Petrijas padomnieks Mihaels Musters, kura dzīvesbiedre un Saksijas landtāga deputāte Kirstena Mustera arī nesen pameta AfD.

Federālā vēlēšanu uzrauga pārstāvis apstiprinājis, ka partija reģistrēta 17.septembrī, tas ir, vēl pirms vēlēšanām, taču atteicies nosaukt jebkādu ar to saistīto personu vārdus.

Arī pati Petrija pagaidām nav komentējusi savu iespējamo saistību ar jaundibināto partiju un savos sociālo tīklu kontos viņa sevi joprojām definē kā «neatkarīgu un konservatīvu» politiķi.

Petrija tviterī tikai atjokojusi par kādu žurnālistu, kas izteicis dzēlību par jaunās partijas nosaukumu, norādot, ka partijai vienmēr būs pietiekami dzeramā, jo vācu slengā «blaue» tiek izmantots arī kā dzēruma eifēmisms.

Petrija uz šo joku atbildējusi: «Priecājos, ka Jums joprojām ir humora izjūta, kuru līdz šim esat labi slēpis.»

Baumas par Petrijas saistību ar jauno partiju parādījās jau oktobra sākumā, kad viņa kopā ar savu dzīvesbiedru Markusu Precelu, arī bijušo AfD biedru, reģistrēja e-pasta adresi «dieblauen.de» («zilie»).

Uz to Petrija reaģēja, noliedzot, ka viņas jaunā partija varētu būt ar šādu nosaukumu.