Neilgi pēc savas 37. dzimšanas dienas mirusi Emana Ahmeda Abda El-Atija, kura reiz svēra 504 kilogramus un tika uzskatīta par pasaulē smagāko sievieti, vēsta «The Independent». Milzīgo svaru izraisīja reta vairogdziedzera slimība, taču pēc operācijas viņai izdevās atbrīvoties no apmēram 250 kilogramiem liekā svara.

Šā gada februārī Abda El-Atija no Ēģiptes devās ārstēties uz Mumbaju. Iestājoties slimnīcā, viņas svars bija 504 kilogrami.

Abdas El-Atijas ģimene pirms operācijas sacīja, ka liekā svara dēļ sieviete pēdējos 25 gadus neesot varējusi iziet laukā no mājām.

FOTO: AFP/Scanpix

Viņai tika veikta bariatrija - kuņģa samazināšanas operācija - un noteikta diēta, kas sastāvēja tikai no šķidras pārtikas.

Viņas ģimene bija neapmierināta ar Mumbajā sasniegtajiem rezultātiem un prasīto samaksu, tāpēc sievieti pārveda uz citu slimnīcu Abū Dabī, kur par viņu rūpējās 20 dažādi speciālisti. Šogad bija plānots veikt vairākas jaunas operācijas.

Taču piektdien Abdas El-Atijas veselības stāvoklis strauji pasliktinājās, un pirmdien viņa nomira. Burdžīlas slimnīcas izplatītajā paziņojumā teikts, ka nāves cēlonis esot tādas vairogdziedzera slimību pavadošās veselības problēmas kā sirds un nieru mazspēja.