ASV atbalstītā Sīrijas kurdu un arābu karotāju alianse Sīrijas Demokrātiskie spēki (QSD) pēc džihādistu grupējuma «Islāma valsts» padzīšanas no pieciem stratēģiskiem Rakas rajoniem šobrīd kontrolē 90% pilsētas, trešdien pavēstīja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija «Syrian Observatory for Human Rights» (SOHR).

«[ASV vadītās] koalīcijas spēcīgo uzlidojumu rezultātā «Islāma valsts» pēdējo 48 stundu laikā atkāpusies no vismaz pieciem stratēģiskiem rajoniem,» sacīja SOHR vadītājs Rami Abderrahmans. «Līdz ar to QSD kontrolē nonākuši 90% pilsētas.»

«Islāma valsts» atvilkusi karotājus no pilsētas ziemeļiem un pametusi graudu glabātuves un dzirnavas.

««Islāma valsts» tagad atrodas tikai pilsētas centrā,» sacīja Abderrahmans. «Grūtības virzīties tālāk uz priekšu un pilnībā attīrīt šos rajonus saistītas ar mīnām, kuras tur pametusi «Islāma valsts».»

«Islāma valsts» Raku ieņēma 2014.gadā, padarot to par pašu pasludinātā kalifāta «de facto» galvaspilsētu.

Atbilstoši atšķirīgām aplēsēm Rakā uzturas 10 000 līdz 25 000 mierīgo iedzīvotāju.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 330 000 cilvēku.

«Islāma valsts» vēl nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur «kalifātu» un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Aktivizējoties operācijām pret «Islāma valsti», pēdējā laikā džihādistu kontrolētās teritorijas ievērojami sarukušas.

Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.