Spānijas amatpersonas sniegušas konkrētu informāciju par ASV rokgrupas «Allah-Las» koncerta laikā Nīderlandē plānoto teroraktu, ceturtdien pavēstīja Roterdamas policijas priekšnieks Franks Pāuvs.

«Bija konkrēta informācija no Spānijas policijas, ka šajā dienā, šajā vietā un pret šo rokgrupu tiks veikts uzbrukums,» sacīja Pāuvs.

Nīderlandes policija ceturtdien paziņoja, ka aizturējusi otru cilvēku saistībā ar terorisma draudiem, kuru dēļ trešdienas vakarā Roterdamā tika atcelts amerikāņu rokgrupas koncerts.

22 gadus vecis vīrietis tika aizturēts pirms rītausmas Brabantes reģionā, teikts policija paziņojumā. Apcietinājumā arī paturēts trešdienas vakarā Roterdamā aizturētais Spānijas mikroautobusa šoferis, kura vadītajā transportlīdzeklī atradās gāzes baloni.

Amerikāņu rokgrupas «Allah-Las» koncerts Roterdamā tika atcelts pēc tam, kad policija atrada Spānijas mikroautobusu ar gāzes baloniem tajā.

Roterdamas policija apstiprināja, ka lēmums pieņemts «iespējamu terorisma draudu» dēļ un ka aizdomīgā mikroautobusa vadītājs ir aizturēts.

Tikmēr varasiestādes raidorganizācijai NOS pastāstīja, ka trešdienas vakarā aizturētajai personai varētu arī nebūt nekādas saistības ar incidentu. Pēc amatpersonu teiktā, spāņu šoferis bijis piedzēries un viņa kravai ir pamatots izskaidrojums.

Koncerts bija paredzēts apmēram 1000 skatītājiem. Pēc tā atcelšanas Kalifornijā bāzētā rokgrupa policijas apsardzībā atstāja koncertzāli, vēstīja Nīderlandes ziņu aģentūra ANP.

Brīdī, kad tika paziņots par koncerta atcelšanu, uz to bija ieradušies tikai daži viesi.

Pērn sniegtā intervijā britu laikrakstam «Guardian» grupas locekļi sacīja, ka izvēlējušies grupas nosaukumam Allāha vārdu, jo meklējuši «svēti skanošu» nosaukumu un nav iedomājušies, ka tas varētu kādu aizvainot.

«Mēs saņemam e-pastus no musulmaņiem šeit ASV un visā pasaulē, kuros teikts, ka viņi ir aizvainoti, tomēr tas noteikti nebija mūsu nolūks,» sacīja grupas vadošais dziedātājs Mailzs Mišo. «Mēs atbildam ar e-pastu un paskaidrojam, kāpēc esam izvēlējušies šo vārdu, un viņi lielākoties to saprot.»